Ukázala se typická žilinská škola, pochválil soupeře trenér Neček

Ukázala se typická žilinská škola, pochválil soupeře trenér Neček

(20.02.2019) Nedělní souboj v Žilině nabídl zápas dvou rozdílných poločasů. Vítězně z duelu vyšli slovenští mladíci, kteří rychlostí a kvalitními kombinacemi zvrátili zápas na svou stranu.

Z úvodního dějství vyšel lépe náš celek, který po gólech Buchvaldka a Omasty vedl 2:1. „V prvním poločase bylo vidět, že mužstvo je na tom herně i kombinačně slušně. Nepodceňovali jsme ani soupeře, protože jsou běhaví a technicky velmi zdatní. Naše poločasové vítězství bylo hodně vydřené a odbojované, ale zasloužené,“ okomentoval první poločas trenér Jiří Neček.

Druhá půle byla z třinecké stránky daleko horší. „Ve druhém poločase jsme to prostřídali. Bylo cítit, že někteří hráči na ten rychlý a kombinační fotbal nestačí. Dělali jsme hrubé ztráty, které nás stály hodně sil a běhání. Takové mužstvo, jako Žilina, vám to dá hned sežrat. V podstatě jsme dostali dva góly za dvanáct minut. Snažili jsme se zápas otočit na svou stranu, měli jsme šance, ale ani jedna nám nevyšla. Místo toho jsme inkasovali gól do otevřené obrany a bylo po zápase,“ zhodnotil druhé dějství lodivod slezského celku.

Žilina předváděla po celé utkání velmi rychlý, pohledný a kombinační fotbal, na který bylo radost pohledět. „Jsem rád, že jsme mohli hrát proti takovému týmu. V zápase byla vidět typická žilinská škola, která produkuje výborné fotbalisty. Důležité bylo, že kvalitu žilinské výchovy poznali naši mladíci,“ pochválil soupeře třinecký kouč.

V třineckém dresu se ve druhém poločase objevil nový hráč, obránce Trnavy Lukáš Lupták. „Měl to těžké, připojil se k nám až těsně před zápasem v Žilině. Nebyla to žádná sranda, mužstvo ani pořádně nezná, není sehraný. Je to zkušený hráč a věřím, že se brzo zapracuje. Chtěl bych, aby zůstal,“ přeje si třinecký trenér.

Ten už nemůže počítat se službami obránce Mikka Reintama a útočníka Karla Hejného. „Karel byl zraněný, měl hodně velké problémy se zády. Celou přípravu s námi netrénoval, neabsolvoval ani individuální plán, tudíž nebyl vůbec připravený. Vzájemně jsme se dohodli na ukončení smlouvy,“ prozradil trenér na adresu Karla Hejného.

Jiná situace byla u bývalého estonského reprezentanta. „Mikk dostal nabídku z estonské ligy. My nechceme nikomu bránit v cestě za sny, aby hrál nejvyšší soutěž, ať už to je v jakékoliv zemi. Mikk měl trochu slabší podzim, proto jsme obranu v zimě posílili o Erika Šulu. Navíc na stoperu může hrát i Ondřej Kušnír. Mikk se snažil makat, zlepšoval se, ale cítili jsme, že bychom mu měli dát zelenou k odchodu,“ oznámil důvody ztráty estonského obránce.

Poslední prověrkou před startem jarní části Fortuna:národní ligy bude regionální derby proti Frýdku-Místku. Utkání se uskuteční v pátek v třineckém sportovním areálu na Lesní.

Sdílet článek:
 
Aktuální články
 
 

Třinec zdolal Sokolov a přerušil neúspěšnou sérii

Výhra nad Sokolovem zajistila třineckým fotbalistům definitivní záchranu. Svěřenci trenéra Svatopluka Habance triumfovali na jaře teprve podruhé, tři body zapsali po sedmi zápasech bez vítězství.

 
 
 
Zápasový servis
 
 
 
 
 
Copyright © 2009-2020 FK Fotbal Třinec & eSports.cz, s.r.o. Informace o autorských právech  | RSS kanál