Úspěch je nás všech, zdůraznil trenér Jakus

Úspěch je nás všech, zdůraznil trenér Jakus

(13.05.2019) Výsledkem 3:0 ve Vlašimi dorovnali svěřenci Tomáše Jakuse nejvyšší vítězství v sezóně. To padlo v podzimním utkání na Žižkově. Ještě o gól více viděli diváci v síti Žižkova v sobotní odvetě. Třinec zvítězil 4:0, poskočil na osmé místo a přiblížil pražský tým k sestupu.

Sázkové kanceláře ve 27. kole více věřily týmům hrajícím o záchranu. Třinec tyto spekulace vyvrátil už v prvním poločase. „Z utkání jsme měli obavy, protože Žižkov hraje o bytí a nebytí. V posledních dvou zápasech jsme si zajistili záchranu. Trochu jsem se tohoto zápasu bál, měl jsem obavu, aby kluci utkání nepodcenili. Naštěstí se tak nestalo a od první minuty hráli to, co jsme si řekli,“ vyprávěl na tiskové konferenci trenér Tomáš Jakus.

V úvodním dějství se střelecky prosadili Samiec, Buchvaldek a Dedič. „Kluci byli odměněni za svůj výkon v prvním poločase třemi hezkými góly. To tady nebylo zvykem,“ těšilo Jakuse.

Druhý poločas už nabídl pouze jeden gól, opět v síti brankáře Soukupa. „Nabádal jsem kluky, aby nebyli na hrušce. Věděli jsme, že kdyby Žižkov dal gól na 3:1, ještě by mohlo dojít k dramatu. Kluci si to vzali k srdci a hráli zodpovědně. Po čtvrtém gólu už se zápas jen dohrával,“ okomentoval druhou půli trenér osmého celku.

Sportem traduje poučka o tom, že vítězná sestava se nemění. Toho se třinecký trenér nedrží. „Od prvního dne, co jsem přišel na trenérskou lavičku, jsem řekl, že nemám problém se změnami v sestavě. Vždy jsem sestavu točil, nemám s tím problém. V každém zápase se soustředíme na soupeře a podle toho také vybíráme hráče do sestavy. Vliv na to mělo i velké množství zápasů v krátkém sledu,“ prozradil Jakus.

Třinec má za sebou tři zápasy se soupeři ze spodní poloviny tabulky. Všechny zvládl na výbornou, získal devět bodů při skóre 9:1. „Ty zápasy byly náročnější než duely s Varnsdorfem nebo Hradcem Králové. Všichni od nás očekávali, že vyhrajeme. Soupeři hrají o záchranu a netušili jsme, co se bude dít. Nám se povedlo vyhrát v Chrudimi, tři dny na to se to povedlo také ve Vlašimi. Byly to hodně těžké zápasy, ale zvládli jsme je,“ oddechl si Jakus.

Nyní na borce ze Slezska čekají soupeři myslící na účast v nejvyšší soutěži. Brno bojuje na dálku s Hradcem Králové a Ústím nad Labem o účast v baráži, České Budějovice už postup slaví. „Kluci jsou zachráněni a nyní můžou jen získat. Měli by hrát uvolněně. Já se na ty zápasy těším, protože hráči můžou ukázat, co v nich je,“ věří muž pocházející z Jablunkovska.

Vítězství 4:0 a posun na osmé místo tabulky, to není jen práce jedenácti lidí na hrací ploše. „Musím pochválit celý tým. Není to jen o jednom člověku nebo jedenácti hráčích na hřišti a trenérovi. Je nás tam pětadvacet hráčů, celý realizační tým a další, od vedení přes pracovníky klubu až po všechny, co nám fandí. Všichni zaslouží poděkování za podporu. Je to i jejich úspěch,“ zdůraznil závěrem trenér Tomáš Jakus.

Jeho tým bude bojovat o osmé místo proti brněnské Zbrojovce. Utkání začíná v sobotu v 15 hodin. Ve stejný čas nastoupí doma proti Vlašimi tým trenéra Zdeňka Haška. Tomu se třinecká prohra nehodnotila vůbec dobře. „Prohra v součtu s ostatními výsledky nás s velkou pravděpodobností odsouvají k sestupu. Gratuluji domácím k zasloužené výhře, protože my jsme nepodali výkon, především po individuální stránce, hodný druhé lize. Chyby, které děláme, jsou z naší naivity a nesoustředěnosti. Domácí šli vítězství naproti. My jsme neodehráli dobré utkání, možná v určitých pasážích, kdy jsme byli na míči,“ kroutil hlavou na tiskové konferenci trenér Žižkova. Jeho tým aktuálně ztrácí na nesestupovou příčku čtyři body, nemá však lepší bilanci ani s Táborskem, ani se Znojmem. Uvidíme, komu padne černý Petr.

Sdílet článek:
 
 
Copyright © 2009-2020 FK Fotbal Třinec & eSports.cz, s.r.o. Informace o autorských právech  | RSS kanál