Utkání ovlivnila chyba brankáře, shodli se oba trenéři

Utkání ovlivnila chyba brankáře, shodli se oba trenéři

(05.05.2019) Jeden z nejdůležitějších zápasů letošní sezóny mají hráči za sebou. V případě prohry by se zapletli do boje o záchranu. Nestalo se tak, Třinečtí poprvé na jaře zvítězili venku a mohou si oddychnout.

Po závěrečném hvizdu si oddechl také trenér Tomáš Jakus. „Utkání se nerozjelo dobře v náš prospěch. Přijeli jsme do Chrudimi minimálně pro bod. Viděli jsme soupeře v televizním utkání proti Jihlavě, které se jim vydařilo. Měli jsme trochu obav z ofenzivní činnosti,“ řekl na úvod kouč tradičního druholigového týmu.

Třinečtí sice v bílé variantě dresů prohrávali, ale zvedli se a ještě do poločasové přestávky otočili zápas ve svůj prospěch. „Úvodní gól nás dostal trochu do kolen, na druhou stranu nás postavila na nohy hrubka chrudimského brankáře. Měli bychom problém, pokud by k ní nedošlo a Chrudim delší dobu vedla. Jsem rád, že se nám podařilo rychle výsledek otočit,“ přiznal Jakus.

Ve druhé půli si Třinečtí počkali na chyby soupeře a vyráželi do nepříjemných protiútoků, ze kterých mohli několikrát přidat třetí pojišťující gól. „V naší situaci, kdy jsme chtěli minimálně bod, jsme se rozhodli trochu stáhnout a počkat si na šance. Gólové příležitosti měli Omasta, Buchvaldek i Janošík. Bohužel jsme je neproměnili a trnuli do poslední minuty. Nakonec jsme to zvládli,“ oddechl si šéf třinecké lavičky.

„Musím pochválit kluky za to, jak toto utkání zvládli. Bylo to velice náročné nejen fyzicky, ale i psychicky. Pochvalu si zaslouží i naši fanoušci, kteří fandili od první do poslední minuty a věřili v náš úspěch,“ poděkoval týmu i fanouškům třinecký lodivod.

Po vítězství nad Jihlavou se zápas s Třincem daleko hůř hodnotil domácímu trenérovi Pavlu Jirouskovi. „Vnímali jsme to jako důležité utkání, které jsme chtěli vyhrát. Po vydařeném duelu s Jihlavou jsme se snažili hráčům připomínat pokoru a pracovitost. Věděli jsme, že to bude jiné utkání, přijede houževnatější soupeř, který má na to rychlé hráče. Chtěli jsme pokrýt vysokého Dediče,“ přál si Jirousek.

To se jeho hráčům nakonec nepovedlo, René Dedič vstřelil vítězný gól Třince. „Zápas se vyvíjel v náš prospěch, vedli jsme 1:0 a měli ho pod kontrolou. Bohužel utkání otočila situace na 1:1. Chyby se stávají, nebudeme za to nikoho lynčovat. Pár minut jsme byli jako opaření, toho soupeř využil, dal nám druhou branku a otočil ráz utkání,“ okomentoval úvodní půli trenér Východočechů.

Ve druhém poločase musela Chrudim vstřelit gól, pokud chtěla myslet na bodový zisk. „Bylo to těžké, Třinec se zatáhl a my museli hrát do plných. Soupeři jsme svou hrou nabídli několik brejkových situací, ze kterých měl šance, ale nedokázal je využít. Naši hráči hráli pod stresem, spěchali s řešením situací a to se odráželo na kvalitě. Své situace jsme nedohráli tak, jak jsme chtěli, proto jsme prohráli,“ zhodnotil duel Pavel Jirousek.

Třinecký tým čeká už ve středu poslední cesta za hranice Moravy. Ve Vlašimi se odpoledne utkají s domácím týmem, aby se pomalými krůčky přiblížili k umístění v první polovině tabulky.

Sdílet článek:
 
Aktuální články
 
 

Nejvíce se mi líbil zápas na Dukle, řekl fanoušek Kuba Lanc

Čtyřzápasová vítězná šňůra třineckých fotbalistů v půlce podzimu jejich fanoušky namlsala. „Po téhle sérii výher se zdálo, že budeme bojovat o přední příčky,“ přiznal 30letý skalní příznivec Jakub Lanc.

 
 
 
Zápasový servis
 
 
 
 
 
Copyright © 2009-2019 FK Fotbal Třinec & eSports.cz, s.r.o. Informace o autorských právech  | RSS kanál