V naší hře byly emoce, těšilo trenéra Habance. Debutanta Burga podržel

V naší hře byly emoce, těšilo trenéra Habance. Debutanta Burga podržel

(16.06.2020) Třebaže se třinečtí fotbalisté vrátili z hlavního města s nepořízenou a prvně v sezoně prohráli třikrát za sebou, jejich trenér Svatopluk Habanec našel na utkání se Žižkovem pozitiva.

V předchozích pěti případech si fotbalisté žižkovské Viktorie na Třinci vždy vylámali zuby a v předešlých dvou domácích kláních se střelecky neprosadili. Tentokrát udeřilo hned z prvního útoku a už od druhé minuty vedli.

„Gól z první akce s námi trochu zamával. Řekl bych, že od té třicáté minuty jsme se postupně zvedali a drželi míč častěji než na začátku utkání,“ rekapituloval kouč Svatopluk Habanec první dějství. Co se týče kontroly míče, v té měli jednoznačně navrch domácí fotbalisté.

Pod žižkovským vysílačem v dresu Třince debutoval teprve 17letý pravý obránce Matteo Burgo. Nadějný třinecký odchovanec si připsal prvních 28 minut ve Fortuna:Národní lize.

„Matteova nervozita se na našem vstupu do zápasu trochu podepsala. Podpořil jsem ho a řekl mu, že na sobě musí dál pracovat. Při tom střídání ani nešlo o jeho samotného, akorát jsme po obdržené brance potřebovali vpředu více podržet míč, proto jsme poslali do hry Akulinina,“ zdůvodnil trenér.

Do druhého dějství místo Christiána Steinhübela nastoupil Tomáš Weber a hosté se začali osmělovat i směrem dopředu. „Ve druhé půli jsme měli už i šance, přinejmenším tři z nich byly opravdu velké. Rychle jsme pracovali s míčem, a především v naší hře byly patrné emoce. Nechyběl nám důraz, náš herní projev nebyl mdlý, čehož jsem se po dlouhé cestě autobusem obával. Náš výkon se zvedl,“ kvitoval trenér s povděkem zlepšenou hru.

Třinečtí fotbalisté se trefili teprve popáté na jaře, přičemž vůbec poprvé ze hry. Nakonec jim to nebylo nic platné, protože po kontaktním gólu na 2:1 se k vyrovnání už nedopracovali, a naopak v nastaveném čase inkasovali potřetí.

„V některých momentech se objevila poměrně necitlivá rozhodnutí. Jednalo se o ofsajdy a situace, kdy jsme mohli postupovat sami na bránu. Druhý gól jsme dostali po našem tlaku, ale nesrazilo nás to. Snížili jsme, jenže v posledních minutách byla hra nesmyslně rozkouskována a nemohli jsme se dostat do tempa. Myslím si, že zápasu by více slušela remíza. Před třetím gólem jsme hráli vabank, byli jsme v devíti hráčích v soupeřově vápně a jeden protihráč nám frnknul,“ poukázal trenér Habanec.

Sdílet článek:
 
 
Copyright © 2009-2020 FK Fotbal Třinec & eSports.cz, s.r.o. Informace o autorských právech  | RSS kanál