V Praze proti Žižkovu s novým trenérem

V Praze proti Žižkovu s novým trenérem

(03.11.2018) Poslední letošní cesta do Čech povede do hlavního města. Zde bude náš celek čelit poslednímu celku tabulky, FK Viktorii Žižkov. Utkání pod žižkovským vysílačem startuje v neděli v 10:15.

FK FOTBAL TŘINEC

Po dvou domácích zápasech se naši fotbalisté budou muset popasovat s pětihodinovou cestou do Prahy. Na stadion svého bývalého klubu se vrátí útočník Karel Hejný. „Docela se tam těším. Jeden návrat na Žižkov už jsem si odbyl na jaře, teď bych tam chtěl vyhrát. Bude to těžké, protože v týdnu změnili trenéra. Věřím, že to zvládneme, přestože jsou poslední a hrají o všechno,“ řekl o soupeři třinecký útočník.

Slezané neprohráli na Žižkově už tři a půl roku. Vloni na jaře zvítězili v hlavním městě před kamerami České televize vysoko 4:0. Vítězství budou chtít zopakovat i v neděli, k tomu by měl trenéru Nečkovi dopomoci téměř kompletní kádr.

Poslední utkání

FK FOTBAL TŘINEC – FC Sellier & Bellot Vlašim 0:0

Rozhodčí: Houdek – Kožár, Hock. Žluté karty: Janoščín – Skopec, Fortelný, Túlio. Návštěva: 363 diváků.

FK Fotbal Třinec: Adamuška – Kušnír (73. Dedič), Čelůstka, Bedecs, Janoščín – Ilko, Vaněk, Weber, Šumbera – Omasta (83. Janošík) – Hejný (46. Schwendt). Trenér: Jiří Neček.

FK Viktoria Žižkov

Pražané po prohře ve Vítkovicích a propadu na poslední místo sáhli ke změně trenéra. Petra Mikolandu nahradil zkušený Miloš Sazima, který v loňské sezóně vedl pražskou Olympii. „Pana Sazimu znám velmi dobře, hrál jsem pod ním ve dvou klubech. Je to náročný a přísnější trenér. Preferuje běhavý přímočarý fotbal s napadáním u branky soupeře. Můžeme čekat fotbal nahoru – dolů,“ prozradil o svém dřívějším trenérovi bývalý hráč pražských celků Žižkova a Olympie.

Trenér Sazima bude muset oželet služeb vykartovaného Imada Rondiče, který ve Vítkovicích inkasoval čtvrtou žlutou kartu. Chybět by neměl bývalý třinecký obránce Michal Stříž.

Poslední utkání

MFK Vítkovice – FK Viktoria Žižkov 2:0 (0:0)

Branky: 52. a 71. Mišinský. Rozhodčí: Lerch – Myška, Vaňkát. Žluté karty: Rondič, Urbanec (oba Žižkov). Návštěva: 597 diváků.

FK Viktoria Žižkov: Hrubeš – Urbanec (88. Beňo), Švejdík, Vilotič, Stříž – Podrazký, Batioja – Halgoš (66. Čermák), Rondič, Volek (54. Bazal) – Musa. Trenér: Petr Mikolanda.

Vzájemné zápasy

Třinečtí naposledy prohráli s pražským soupeřem před třemi a půl lety. Konkrétně na Žižkově po dvou gólech Josefa Bazala 2:0. Tehdy utkání řídil jako hlavní rozhodčí Pavel Královec, muž číslo jedna mezi českými sudími.

Od té doby Třinec vždy bodoval, ať už to bylo v zápasech se Žižkovem, Vyšehradem nebo Olympií. Vloni proti Žižkovu Třinec zvládl oba zápasy za tři body. Doma zvítězil 1:0, v Praze 4:0.

Poslední vzájemné utkání

FK Viktoria Žižkov – FK FOTBAL TŘINEC 0:4 (0:2)

Branky: 16. vlastní Trávníček, 40. Janošík, 59. Juřena, 78. Čelůstka. Rozhodčí: Klíma – Kotalík, Pečenka. Žluté karty: Čermák – Janoščín, Čelůstka. Návštěva: 958 diváků.

FK Viktoria Žižkov: Soukup – Dressler, Košťál, Mareš, Trávníček (46. Moravec) – Toml – Štípek, Čermák, Batioja, Urbanec (46. Musa) – Kuchta (80. Frimmel). Trenér: Bohuslav Pilný.

FK Fotbal Třinec: Adamuška – Velner, Čelůstka, Reintam, Bedecs, Janoščín – Buchvaldek (69. Vaněk), Samiec, Šumbera, Janošík (83. Cienciala) – Juřena (78. Dedič). Trenér: Jiří Neček.

Rozhodčí

Hlavním rozhodčím nedělního duelu bude zkušený prvoligový sudí Jan Jílek, pro kterého to bude páté utkání v letošním ročníku druhé nejvyšší soutěže. Třinec ještě nepískal, Žižkov soudcoval v domácím duelu proti Pardubicím, který skončil divokou remízou 4:4.

Od pomezních čar bude zápas sledovat dvojice Zdeněk Koval a Martin Leška.

Program 14. kola FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY

Čtvrtek 1. listopadu

FK Ústí nad Labem – FC Hradec Králové 0:1 (0:0)

Pátek 2. listopadu

1. SC Znojmo FK – FK Baník Sokolov 1:2 (1:1)

Sobota 3. listopadu

10:15 FK Pardubice – FC MAS Táborsko
14:00 1. SK Prostějov – FK Varnsdorf

Neděle 4. listopadu

10:15 FK Viktoria Žižkov – FK FOTBAL TŘINEC
14:00 FC Sellier & Bellot Vlašim – MFK Chrudim
17:00 SK Dynamo České Budějovice – FC Vysočina Jihlava
18:00 FC Zbrojovka Brno – MFK Vítkovice

Sdílet článek:
 
 
Copyright © 2009-2019 FK Fotbal Třinec & eSports.cz, s.r.o. Informace o autorských právech  | RSS kanál