V kabině myslíme na postup, přiznává nejlepší střelec

V kabině myslíme na postup, přiznává nejlepší střelec

(12.11.2019) Zatímco druholigové mužstvo má své poslední utkání ještě před sebou, divizní béčko už má svůj sezónní poločas za sebou. Devět gólů ve čtvrté nejvyšší soutěži nastřílel útočník Denis Nieslanik.

Juniorská liga napsala na začátku června poslední tečku za svou sedmiletou historií. Účastníci se po jejím konci mohli rozhodnout, zda svůj tým promění v třetiligové, respektive čtvrtoligové mužstvo, nebo si ponechají pouze první mužstvo.

Třinec zvolil variantu s B-mužstvem, na které vydělal i dvacetiletý rodák z Návsí. „Čekal jsem, že po zavedení B-mužstva zůstanu v béčku. Trochu mě překvapila zpráva od trenéra, abych se připojil k prvnímu týmu. Byl jsem za to rád,“ řekl Nieslanik.

Jenže kromě pár desítek vteřin v utkání v Chrudimi si více druholigových zápasů na své konto nepřipsal. „Přišli noví hráči, kteří jsou kvalitnější než já, proto dostávali více příležitostí oni. Já musím na sobě více makat a střílet více gólů v béčku. Třeba se tím zalíbím trenérovi a dostanu další šanci,“ doufá hráč s třináctkou na dresu.

Kromě dvou pohárových gólů do sítě Dětmarovic nasázel soupeřům v divizi dalších devět. „Před sezónou jsem nevěděl, jaká divize bude. Ze začátku jsem se otrkával s mužským fotbalem, ale časem jsem si dal za cíl nastřílet deset gólů na podzim. Málem se mi to povedlo, přesto jsem spokojen, i když to mohlo být lepší,“ byl upřímný majitel dvou druholigových startů.

Spolu s dalšími třiadvaceti góly z dílny jeho spoluhráčů vynesly rezervní tým na třetí místo divizní skupiny F, což je po předsezónním cíli v podobě záchrany velkým úspěchem. „Chtěli jsme se udržet na nesestupových příčkách, nakonec se z toho vyklubalo třetí místo a jednobodová ztráta na čelo. V šatně zaznělo, že jedeme na postup, ale to je ještě dlouhá cesta a před námi jsou náročné zápasy s Karvinou a Opavou, které pravděpodobně budou rozhodovat,“ myslí si syn fotbalového kanonýra z Mostů u Jablunkova.

Devět gólů Nieslanika, to byly někdy dorážky do prázdné branky, jindy třeba krásné střely zpoza šestnáctky. „Je těžké vybrat, na který jsem nejvíce pyšný. Jsem rád, když pomůže k výhře a je jedno, jak padne,“ prozradil třinecký odchovanec.

Tak jako brankáři a obránci dělají chyby vzadu, útočníci spalují šance. Pocit netrefení prázdné brány na podzim zažil i nejlepší třinecký střelec. „Na tu situaci nerad vzpomínám, ale stala se. Několikrát jsem si ji promítal v hlavě a říkal si, jak jsem ji mohl vyřešit, ale už je to za mnou. Příště to budu řešit jinak,“ slíbila nadějný forvard.

Mohlo by se zdát, že podzimní část pro třineckého útočníka skončila, ale opak je pravdou. „Připravuji se s A-týmem. Ještě máme před sebou jeden zápas, a pak nás ještě čekají nějaké tréninky i na odreagování, jako například hokej. Od 7. prosince nás čeká zasloužené volno a následně zimní příprava. Chci být na ni co nejlépe připravený,“ řekl na závěr Denis Nieslanik.

Sdílet článek:
 
 
Copyright © 2009-2020 FK Fotbal Třinec & eSports.cz, s.r.o. Informace o autorských právech  | RSS kanál