V premiérovém kole zápas přátel

V premiérovém kole zápas přátel

(29.07.2017) Souboje mezi Třincem a Varnsdorfem jsou soubojem pouze na trávníku. V hledišti panuje přátelská atmosféra. Nejinak tomu bude i v neděli odpoledne, kdy se rozběhne série zápasů 1. kola FORTUNA národní ligy. Naše utkání začíná v 17:00.

FK FOTBAL TŘINEC

Očekávaný duel je tady! Po náročné přípravě čeká na družinu trenéra Jiřího Nečka ostrá zkouška v podobě prvního mistrovského zápasu. V přípravě si Třinec vedl slušně. Z šesti utkání čtyři vyhrál a pouze dvakrát prohrál. Obzvlášť ten poslední byl hodně povedený. „Z naší stránky jsme odehráli výborný zápas v tom směru, že jsme to zvládali technicky, do rychlosti a kombinačně. Některé situace jsme vyřešili velice dobře kombinačně a klidně jsme mohli dát ještě více gólů,“ popsal vítězný duel proti Baníku Ostrava (5:2) trenér Jiří Neček.

Během letní přestávky se podařilo zapracovat do týmu všech pět posil, avšak zda Pavol Ilko, Richard Vaněk, Václav Juřena, Tomáš Masař a Jiří Kateřiňák budou posilami s velkým “P”, ukážou až soutěžní zápasy.

Hned ten první bude obzvlášť těžký. Varnsdorf je na vlastní půdě velice silným celkem, což ukazuje i vzájemná bilance na severočeském pažitu, kde Třinec loni na podzim poprvé bodoval po remíze 2:2.

Poslední zápas

FK FOTBAL TŘINEC - FC Baník Ostrava 5:2 (1:0)

Branky: 51. a 81. Juřena, 6. Dedič, 50. Ilko, 60. Vaněk - 72. a 89. J. Šašinka. Rozhodčí: Machálek - Baták, Dresler. Návštěva: 1500 diváků.

FK Fotbal Třinec: Paleček - Velner (46. Avdič), Čelůstka (46. Ilko), Reintam, Bedecs, Masař (46. Vaněk) - Joukl (46. Ižvolt), Motyčka (46. Šumbera), Kateřiňák (46. Janoščín), Janošík (46. Hošek) - Dedič (46. Juřena). Trenér: Jiří Neček.

FK Varnsdorf

Náš nedělní soupeř zakončil loňský ročník pouze o bod a o příčku výš než my, a to na 11. místě s 35 body. Po druhém a devátém místě z předchozích sezón je to propad o další dvě příčky.

Nespokojenost s umístěním se projevila na obměně hráčského kádru. Ve varnsdorfském dresu už neuvidíme Matěje Končala, Davida Lischku, Daniela Richtra, Vojtěcha Novotného, Nicolase Daníčka, Karla Knejzlíka, Oskara Fotra a Jana Neuberga.

Osmičku hráčů nahradili mladíci Ondřej Kocourek ze Slavie, Jan Král z Mladé Boleslavi, Jakub Barac, Martin Chlumecký a Jan Šulc z Liberce a dva dorostenci Martin Vaňák a Miroslav Luňák. S týmem se připravuje i bývalý reprezentant Martin Fenin.

Trenér Zdenko Frťala si do přípravy naplánoval pět přátelských zápasů. První dva s Bautzenem (0:2) a Hradcem Králové (2:3) Varnsdorfští prohráli, ze zbylých tří, včetně utkání s Teplicemi (4:1), odcházeli s pocitem vítězství. Uspěli také v poháru proti divizní Souši.

Máme se tedy na co těšit. Trenér severočeského celku nebude moct v neděli využít služeb zraněných Garyho Cennerazza a Jana Filipa.

Poslední utkání

FK Baník Souš - FK Varnsdorf 0:3 (0:1)

Branky: 19. Durdevič, 47. Dordič, 58. Šulc. Rozhodčí: Černý - Vlček, Vít. Žluté karty: Dolejší, Karlovec, Nobst - Bílek, Zbrožek, Zieris. Návštěva: 150 diváků.

FK Varnsdorf: Porcal - Zbrožek, Zieris, Král, Chlumecký (70. Beránek) - Bílek (54. Kozma), Bláha, Kocourek - Barac (46. Šulc), Durdevič, Dordič. Trenér: Zdenko Frťala.

Vzájemné zápasy

Vzájemná utkání mezi Třincem a Varnsdorfem hrála ve prospěch Varnsdorfu. Ten až do loňského ročníku doma dokázal vždy zvítězit. Loni přišla první ztráta. Tým vedený Martinem Zbončákem na severu Čech dvakrát vedl, bohužel v obou případech na třinecké góly odpověděl trefou Alexander Jakubov.

Na jarní část už Jakubov přesídlil do nedalekého Baníku Ostrava, a zřejmě i tento fakt se podílel na tom, že Varnsdorf byl v jarní odvetě neplodný a z Třince odcestoval s porážkou 0:4 po hattricku Reného Dediče.

Poslední vzájemné utkání

FK FOTBAL TŘINEC - FK Varnsdorf 4:0 (3:0)

Branky: 16., 37. a 64. Dedič, 2. Joukl. Rozhodčí: Berka - Boček, Dresler.. Žluté karty: Dordič (Varnsdorf). Návštěva: 325 diváků.

FK Fotbal Třinec: Paleček - Benetka, Čelůstka, Reintam, Janoščín - Joukl (71. Vávra), Motyčka (69. ižvolt), Krišto, Šumbera (80. Hošek), Michal Stříž - Dedič. Trenér: Jiří Neček.

FK Varnsdorf: Porcal - Zbrožek, Neuberg, Lischka - Cennerazzo (46. Novotný), Bláha, Daníček, Knejzlík - Dordič (76. Bílek), Kozma (46. Švantner), Durděvič. Trenér: Zdenko Frťala.

Rozhodčí

Úvodní duel sezóny bude řídit jako hlavní Ondřej Berka, který v loňské sezóně dohlížel na tři naše zápasy. Paradoxně všechny zápasy skončily vítězstvím domácích 4:0 (v Opavě, s Varnsdorfem a s Prostějovem). Na čarách mu budou asistovat Milan Flimmel a Michal Pfeifer.

Výjezd fanklubu

Třinecký fanklub na toto utkání pořádá vlakový výjezd. Sraz na zastávce Třinec - Centrum je ve 4:00, odjezd pak o 25 minut později. Cena výjezdu činí okolo 700 Kč.

Program 1. kola FORTUNA národní ligy

Pátek 28. července

MFK Vítkovice - FK Ústí nad Labem 0:0
FC Hradec Králové - FC MAS Táborsko 1:1 (0:1)

Sobota 29. července

FK Olympia - FK Pardubice 1:0 (0:0)
1. FK Příbram - 1. SC Znojmo FK 0:0
MFK Frýdek-Místek - Slezský FC Opava 1:1 (0:0)

Neděle 30. července

17:00 FC Sellier & Bellot Vlašim - FK Baník Sokolov
17:00 FK Varnsdorf - FK FOTBAL TŘINEC

Pondělí 31. července

18:00 SK Dynamo České Budějovice - FK Viktoria Žižkov (živě ČT Sport)

Sdílet článek:
 
Aktuální články
 
 

Fotbalový Třinec snížil odměny. Všichni na škrty přistoupili, jsme na jedné lodi, těší šéfa Karla Kulu

Sílící pandemie zákeřného koronaviru vzbuzuje v Karlu Kulovi, generálním manažerovi Fotbalu Třinec, skepsi. Třinecký klub přijal nezbytná úsporná opatření a jeho šéf se obává, že fotbalové soutěže v České republice, potažmo i jinde, se už na jaře nejspíše nerozběhnou.

 
 
 
Zápasový servis
 
 
 
 
 
Copyright © 2009-2020 FK Fotbal Třinec & eSports.cz, s.r.o. Informace o autorských právech  | RSS kanál
×
Dnes v 10:15
FK Fotbal Třinec
1. SK Prostějov