Ve druhém poločase nám chyběl klid, hledal trenér příčiny porážky

Ve druhém poločase nám chyběl klid, hledal trenér příčiny porážky

(01.10.2018) Sobotní duel proti exligovému celku zvládl Třinec vcelku dobře, bohužel toto tvrzení platí pouze pro úvodních pětačtyřicet minut. Ve druhém poločase hosté prokázali svou kvalitu, otočili výsledek a vyvezli ze Slezska tři body.

„První poločas byl dobrý, vedli jsme 1:0 a mohlo to být klidně i vyšším rozdílem. Trochu jsem zklamaný z druhé půle, kdy jsme přestali získávat odražené míče a vyklidili střed pole. Na kopačkách nám chyběl klid a rozvaha a z toho vyústily i dva góly. U prvního jsme propadli při standardní situaci, u druhého pak v osobním souboji,“ zhodnotil zápas trenér domácích Jiří Neček.

I přes dva inkasované góly si Třinečtí vytvořili tlak a v závěru mohli po hlavičce Čelůstky vyrovnat, jenže proti bylo břevno jihlavské brány, od kterého se míč odrazil na jihlavské kopačky. „Chyběl nám větší klid, hlavně v šestnáctce. Vytvořili jsme si slibné situace, ale neproměnili jsme je,“ pověděl třinecký kouč.

Důvody k radosti měl po zápase trenér Jihlavy Martin Svědík. „Věděli jsme, že nás nečeká nic lehkého, protože forma Třince má stoupající tendenci. První poločas to potvrdil, i když jsme k tomu přispěli naší pasivitou. Nezískávali jsme odražené balóny a špatně jsme hráli v křídelních prostorech. Po prvním poločase jsme mohli klidně prohrávat vyšším rozdílem, protože Vejmola chytil penaltu a domácí si vytvořili ještě dvě nebo tři šance. My jsme třineckou bránu ohrožovali pouze sporadicky,“ okomentoval Svědík první poločas.

Na začátku druhé půle už měl kouč Jihlavy za sebou dvě střídání. Čápa nahradil ještě v prvním poločase Preisler a Tlustého o přestávce Vedral. „Čápa jsem střídat nemusel, ale byla to otázka jeho výkonu. Petr Tlustý měl problém s bedrem, proto tam šel Filip Vedral. Byl to jeho první větší zápas a zvládl to dobře,“ pochválil majitele pěti druholigových startů lodivod Vysočiny.

Ve druhém poločase Jihlava skóre otočila. „V kabině jsme si řekli, že nejde hrát tak, jak jsme hráli v prvním poločase a zkusíme s výsledkem něco udělat. Pomohl nám gól po přestávce, který nás nakopl a pomohl vyrovnat hru do 75. minuty. Pak už jsme zápas za příznivého stavu nějakým způsobem ubránili,“ těšil se Martin Svědík.

Jihlava se třineckým vítězstvím posunula do čela tabulky o skóre před druhý Hradec Králové. Právě Hradec Králové bude nedělním soupeřem našich fotbalistů. Utkání začíná na východě Čech v 16 hodin.

Sdílet článek:
 
Aktuální články
 
 

U14: Stále v čele tabulky

Výborná forma provází starší žáky, kteří si drží své prvenství v celkové tabulce soutěže. Během utkání proti Valašskému Meziříčí se hattrickem blýskli hned dva hráči Třince Šimon Roček a Martin Klocek.

 
 
 
Podobné články
 
 
 
 
 
Copyright © 2009-2019 FK Fotbal Třinec & eSports.cz, s.r.o. Informace o autorských právech  | RSS kanál