Ve středu proti polským horníkům

Ve středu proti polským horníkům

(27.06.2017) Pět dnů uběhlo jako voda a před námi je druhý přípravný duel. Třinecké fotbalisty čeká hodinová cesta do Rybniku, kde má soustředění tým Górniku Zabrze.

Polský soupeř se po úspěšném finiši v jarní části Nice 1. ligy může po roce pyšnit místenkou v Lotto Ekstraklase.

Druhá nejvyšší polská soutěž byla loni nesmírně vyrovnaná. Šest kol před koncem byl slavný polský celek až na 9. místě tabulky. Jenže následující série vítězných zápasů jej vyhoupla až na druhou příčku o bod před Zagłębie Sosnowiec a Miedzi Legnica, což znamenalo návrat mezi elitu.

Družina pod vedením trenéra Marcina Brosze i přes postup ohlásila řadu odchodů ze svého týmu. V mužstvu už nepokračují zkušení Adam Danch, Bartosz Kopacz, Aleksander Kwiek nebo mladíci Denis Jančo a brankář Mateusz Kuchta. Jedinou novou tváří je Michał Koj z Ruchu Chorzów.

Vedení polského celku udrželo nejlepšího střelce uplynulého ročníku, 17-gólového Igora Angula. V týmu také zůstal jediný Čech David Ledecký, známý z působení ve Znojmě.

Pojďme věnovat pár slov našemu týmu. Ten po náročném zápase v Ružomberku nepolevil v tréninkových dávkách a pilně se připravuje na start nového ročníku.

Svůj první zápas po dlouhé nemoci odehrál obránce Imrich Bedecs. Naskočili také nováčci Václav Juřena a Pavol Ilko. První start si v třineckém dresu zapíše i třetí z noviců Richard Vaněk.

Utkání ve sportovním areálu v Rybniku-Kamieni začíná v 18 hodin.

Sdílet článek:
 
Aktuální články
 
 

V Třinci jsem byl rád. Klukům budu držet palce, řekl Filip Kubala

Fotbalový Třinec přišel v zimní pauze o svého nejlepšího střelce. Jeho odchovanec Filip Kubala, autor sedmi podzimních branek, přijal nabídku Karviné, které chce pomoct k záchraně nejvyšší soutěže.

 
 
 
Zápasový servis
 
 
 
 
 
Copyright © 2009-2020 FK Fotbal Třinec & eSports.cz, s.r.o. Informace o autorských právech  | RSS kanál