Velké díky fanouškům, nabídli jsme jim fotbalový zážitek, těšilo trenéra Jakuse

Velké díky fanouškům, nabídli jsme jim fotbalový zážitek, těšilo trenéra Jakuse

(09.05.2019) Povedený výkon s třešničkou na dortu v podobě tří gólů a tří bodů předvedl náš tým ve Vlašimi. Družině Tomáše Jakuse vycházelo od úvodních minut vše a zaslouženě se přiblížila osmému místu F:NL na rozdíl jediného bodu.

„Na Vlašim jsme se pečlivě připravovali. Věděli jsme, že mají za sebou dvě vítězství a budou psychicky nahoře, proto jsem kluky nabádal ke kvalitní práci zezadu s možností využití brejkových situací,“ řekl na úvod rozhovoru trenér vítězného celku.

Třinec šlapal od prvního výkopu jako hodinky. Než se domácí hráči stihli rozkoukat, už prohrávali 0:1. „Úvod utkání nám vyšel znamenitě a už ve 3. minutě jsme vedli 1:0. Díky brzkému gólu jsme mohli hrát delší dobu v bloku a čekat na chyby soupeře, které by vedly k rychlým brejkům. V prvním poločase jsme si vytvořili několik příležitostí, ale zůstali jsme pouze u jednoho gólu,“ mrzelo Jakuse.

Úspěšnou taktiku nehodlal měnit ani ve druhém poločase a to Třinci nakonec přineslo ovoce v podobě dalších gólů. „Přestože jsem střídal Luise, taktiku jsme neměnili a to se nám vyplatilo, protože další dvě situace skončily gólem. Nejprve Weber krásnou střelou k tyči zvýšil na 2:0 a poté Janošík s Dedičem parádně zakončili přečíslení dva na jednoho,“ těšilo třineckého trenéra.

Závěr zápasu už si Slezané zkušeně pohlídali a v poklidu dovedli utkání do vítězného konce. „Dnes to byl náš zápas. Soupeře jsme dobře četli, nepouštěli ho do šancí, naopak jsme si vychutnávali své chvíle u míče. Musím klukům poděkovat, že našim příznivcům nabídli kvalitní fotbalový zážitek. Velké díky patří také fanouškům, kteří nás podporovali od první do poslední minuty,“ věnoval pár slov skupince třineckých příznivců, která dorazila na vlašimský stadion.

Dvě vítězství v řadě Třinec přiblížily k první polovině tabulky. „Jsem rád, že se nám podařilo dostat daleko z pásma sestupu. Náš cíl je pořád stejný, chceme skončit v první osmičce. Momentálně ztrácíme na Vítkovice bod. Věřím, že je přeskočíme už v sobotu po zápase se Žižkovem. Bude to těžké utkání, Žižkov bojuje o holé bytí či nebytí, ale věřím, že naší týmovou silou zápas zvládneme,“ doufá vůdce nejvýchodnějšího mužstva. Utkání proti Žižkovu startuje v sobotu v 10:15 na stadionu Rudolfa Labaje.

Erich Brabec: Třinec vyhrál naprosto zaslouženě

V daleko horším rozpoložení byl po utkání trenér domácího celku Erich Brabec. Po zápase mu nebylo vůbec do řeči. „Bylo to nejhorší utkání v sezóně,“ začal stroze. Po chvíli pohovořil o příčinách neúspěchu svého týmu. „My jsme ten zápas prohráli už před jeho začátkem, protože kluci se na zápas nezkoncentrovali a po dvou vítězstvích byli hlavou moc nahoře. Mysleli si, že Třinec sem přijel na výlet a takto to dopadlo,“ mrzelo Brabce.

Třinečtí výborným napadáním nutili soupeře k nevynuceným chybám. Soupeři chvílemi nevěděli, kde jim hlava stojí. „Nebyl to náš zápas. Ve třetí minutě jsme inkasovali gól po uklouznutí stopera v šestnáctce a pak jsme se nedokázali dostat do zápasu byť jen pološancí,“ kroutil hlavou bývalý obránce Sparty i Slavie.

Zklamal ho především výkon hráčů, kteří měli nahradit vykartované nebo zraněné kolegy. „Chybělo nám několik hráčů a ti, co nastoupili místo nich, to neuchopili správně. Jsem rozčarovaný. Všichni vyhráváme, všichni prohráváme. Jsem hodně zklamaný,“ řekl Brabec.

Pokud chtěla Vlašim uspět, musela něco změnit. „Do druhého poločasu jsme sáhli k jednomu střídání. Chtěli jsme aktivně vstoupit do druhé půle, ale to se nám zase nepodařilo. Myslím si, že zápas se z naší strany nesl po celých devadesát minut v duchu přátelského zápasu a Třinec vyhrál naprosto zaslouženě,“ pochválil soupeře expert České televize.

Sdílet článek:
 
Aktuální články
 
 

U10: Na turnaji v Púchově

Téměř až na úpatí Bílých Karpat se vydala starší přípravka ukázat své kvality trochu jiným soupeřům, než se běžně setkává. Turnaj v Púchově nabídl nové týmy, nové poznatky a nové zkušenosti. Kategorie pod vedením trenéra Vojtěcha Borgosze se rozhodně prezentovala velice dobře.

 
 
 
Zápasový servis
 
 
 
 
 
Copyright © 2009-2019 FK Fotbal Třinec & eSports.cz, s.r.o. Informace o autorských právech  | RSS kanál