Vítkovice byly lepším týmem, přiznal trenér Habanec

Vítkovice byly lepším týmem, přiznal trenér Habanec

(07.10.2019) Počtvrté za sebou si třinečtí fotbalisté vychutnali pocit vítězství. V sousedském derby po boji zlomili Vítkovice a udrželi se mezi nejsilnějšími celky F:NL.

Ostravané přijeli do Třince s osmi body coby mužstvo ze spodní části tabulky. Dění na hřišti tomu však neodpovídalo. Podali velmi dobrý výkon a v ofenzívě byli nebezpečnější než domácí. „Kluky jsem pochválil za výkon, kterým se chceme prezentovat, byť nám nepřinesl ovoce. Před utkáním jsem poukazoval na to, že Třinec je efektivní a má štěstí v koncovce, které se naopak od nás odvrací. Také nám chybí jednoduchost a koncový hráč, který by v šestnáctce zúročil práci celého mužstva,“ řekl kouč Vítkovic Jiří Balcárek a litoval, že jeho tým odjel z Třince s nepořízenou.

Domácího trenéra Svatopluka Habance potěšily pouze konečný výsledek a také veliká efektivita v koncovce – tři góly ze čtyř střel. Z předvedené hry nadšený rozhodně nebyl. „Po dlouhé době budu po vyhraném zápase dost kritický. Zápas jsme měli velmi dobře rozehraný, ale i za stavu 2:0 jsme nebyli lepším týmem. Naše hra byla kostrbatá, složitá, nedostupovali jsme hráče,“ vytýkal trenér nedostatky svým svěřencům.

Zatímco Vítkovice i navzdory porážce navázali na předchozí dvě povedená vystoupení, Třinečtí dobré výkony z posledních utkání tentokrát nezopakovali. „Byli jsme horším týmem, vyhráli jsme jen díky gólu roku Bedecse a také díky brankáři Adamuškovi, který nás ve druhém poločase výrazně podržel hlavně při těžkých skákavých balónech. Za tři body jsem rád, ale dopustili jsme se hromady chyb a v některých pasážích jsme se vrátili na začátek soutěže, kdy jsme tvořili něco nového. Teď se nám to zaseklo. Nechci použít větu, vyhrálo se a je to za námi. Musíme se z toho poučit,“ dodal trenér Habanec a vyloučil, že by se na hře projevila únava z náročného programu. „Faktem je, že jsme neběhali tolik jako v jiných zápasech,“ přidal svůj pohled.

Nyní třinecké fotbalisty čeká reprezentační přestávka a po ní duel na trávníku vedoucích Pardubic, které v uplynulém kole ve východočeském derby podlehli Hradci Králové.

Sdílet článek:
 
Aktuální články
 
 

Spadli jsme na dno, vyvodíme z toho důsledky, varoval kouč Třince Habanec

Pouze jeden vstřelený gól a devět obdržených. Poslední dva přípravné duely se fotbalistům Třince hrubě nevyvedly. „Vyvodíme z toho důsledky. Proti generálce s Petřkovicemi to musí vypadat úplně jinak,“ předeslal znepokojený trenér Svatopluk Habanec.

 
 
 
Zápasový servis
 
 
 
 
 
Copyright © 2009-2020 FK Fotbal Třinec & eSports.cz, s.r.o. Informace o autorských právech  | RSS kanál