Vítkovice nás předčily v důrazu a brejcích, řekl trenér Habanec

Vítkovice nás předčily v důrazu a brejcích, řekl trenér Habanec

(03.07.2020) Možná až překvapivě jednoznačným vítězstvím Vítkovic 5:2 skončilo včera dohrávané hutnické derby. První dvě rány fotbalistům Třince uštědřili jejich bývalí hráči Buchvaldek a Motyčka.

Zápas na Městském stadionu ve Vítkovicích lépe rozehrál poslední celek F:NL. Vedl díky hlavičce Buchvaldka a po Valentově vyrovnání si vzal jednobrankový náskok zpátky.„V derby, které má vždy náboj, nás domácí před-čili v řadě věcí. Především v důrazu a v brejkových situacích, na které jsme se chystali,“ vykládal Habanec.

Výpady do otevřené třinecké obrany se vítkovickým fotbalistům dařilo náramně. „V těchto herních situacích nás vyučili. Neproměnili jsme šanci na 3:3 a místo toho jsme okamžitě dostali gól z brejku na 4:2. Vítězství nadšeně hrajících domácích bylo zasloužené, to je bez debat. My bohužel odjeli s prázdnou,“ konstatoval Habanec.

Jeho celku se na jaře stále nedaří nalézt optimální rytmus, který by byl podložen solidní hrou a dobrými výsledky. Třinečtí na jaře vyzrálí pouze na Chrudim, remizovali s Hradcem Králové, Prostějovem a Ústím nad Labem.S Jihlavou, Vyšehradem a Žižkovem prohráli, z Brna a z Vítkovic se poroučeli s nelichotivým pětibrankovým přídělem.

„Je to taková naše špatná jarní vizitka. Chybí nám větší hlad i fotbalovost, dopouštíme se zbytečných a jednoduchých ztrát a pak za to pykáme. Na jaře jsme dostali spoustu branek, a naopak se na každou hrozně moc nadřeme, což je na pováženou,“ posteskl si trenér Třince.

Pošramocenou reputaci si jeho svěřenci budou chtít napravit v nedělním střetnutí se Sokolovem. Utkání na Hřišti Rudolfa Labaje má výkop v 17.00 hodin, kvůli zpřísněným bezpečnostním opatřením se odehraje bez diváků. To stejné se týká rovněž středečního klání, kdy se v Třinci představí vedoucí Pardubice .

Sdílet článek:
 
 
Copyright © 2009-2020 FK Fotbal Třinec & eSports.cz, s.r.o. Informace o autorských právech  | RSS kanál