Všechno zlé je k něčemu dobré, věří trenéři posledních dvou týmů

Všechno zlé je k něčemu dobré, věří trenéři posledních dvou týmů

(14.05.2012) „Naše šance jsou minimální,“ přiznal na tiskové konferenci po zápase se Spartou domácí trenér Kouřil. Jeho tým prohrál další klíčové utkání a po zápase v Jihlavě může být definitivně rozhodnuto.

Trenér sestupující juniorky Sparty Zdeněk Svoboda měl zápasové hodnocení mnohem jednodušší. Jeho tým předvedl snad nejlepší výkon ze soupeřů, proti kterým se domácí Třinec na jaře utkal. „Tohle to utkání mělo jedno specifikum, pro Třinec to bylo velmi důležité utkání. Z našeho pohledu už to nebylo tak důležité, protože jsme odsouzení k sestupu. Nyní jsme na vlně, kdy se nám naše hra daří, kluci plní pokyny, které si říkáme, bohužel to ovoce si nevychutnáme, protože hrajeme pohledný, atraktivní fotbal, ale jsme sestupujícím z druhé ligy. Všechno zlé je k něčemu dobré,“ věří bývalý záložník Letenského klubu.

„Co se týče tohoto utkání, tak my jsme v hlavách byli na tom klidněji než soupeř. Naše aktivita v prvním poločase byla velmi dobrá, vstřelili jsme jednu branku, ve druhé půlce jsme byli malinko pasivnější, ale dostali jsme se k více příležitostem, které jsme nezvládli gólově. Celkově si myslím, že jsme měli hru pod kontrolou, až na malé chyby a zaslouženě jsme vyhráli,“ zhodnotil utkání trenér Pražanů.

Domácí trenér Miroslav Kouřil po utkání přiznal, že šance na záchranu je téměř mizivá. „Mně se hovoří hůře, protože ta naděje je prakticky už minimální. Já jsem moc dobře věděl, s kým mám tu čest hrát doma a už před Opavou jsem říkal, že pro mě je těžším soupeřem Sparta „B“ doma, než Opava venku, protože jak se dnes v plné nahotě ukázalo, náš tým není nachystaný po všech stránkách, aby ve druhé lize hrál důstojnou roli a jestliže trenér Svoboda říká, že všechno zlé je k něčemu dobré, tak já bych to řekl i za nás. Doufejme, že tady to dno, kam se třinecký fotbal dostal, bude znamenat pouze odraz k lepšímu a já věřím, že už to bude jen a jen lepší,“ okomentoval stav třineckého týmu staronový trenér.

Jaký je rozdíl mezi týmy trenéra Kouřila před čtyřmi lety a teď? „Mě to připadá, že se tady zastavil čas. Ta situace, je téměř stejná s tou, kdy jsem zde přišel poprvé. Mužstvo je naprosto neposkládané, je tam, kde absolutně nemá být, což je mi to líto. Já jsem se prakticky vrátil do stejné doby, akorát tehdy jsme v zimě po tom nešťastném podzimu, kdy to mužstvo bylo jednoznačně třetiligové, udělali kus práce a na jaře jsme byli nejlepším mužstvem tohoto období,“ popsal na závěr rozdíly obou týmů.

Sdílet článek:
 
Aktuální články
 
 

Vítkovice nás předčily v důrazu a brejcích, řekl trenér Habanec

Možná až překvapivě jednoznačným vítězstvím Vítkovic 5:2 skončilo včera dohrávané hutnické derby. První dvě rány fotbalistům Třince uštědřili jejich bývalí hráči Buchvaldek a Motyčka.

 
 
 
Zápasový servis
 
 
 
 
 
Copyright © 2009-2020 FK Fotbal Třinec & eSports.cz, s.r.o. Informace o autorských právech  | RSS kanál