Zátěžové testy třineckých fotbalistů: Odchovanci příjemně překvapili

Zátěžové testy třineckých fotbalistů: Odchovanci příjemně překvapili

(18.01.2020) Letos, stejně jako každým rokem, se fotbalisté druholigového Třince z kraje zimní přípravy podrobili v Prostějově fyzickým testům. Výsledky dopadly velmi dobře, trenéry potěšil nárůst výkonnosti.

První skupinka ve čtvrtek, druhá v pátek. Dříve než třinečtí fotbalisté v první lednovou sobotu vyběhli k prvnímu společnému tréninku, absolvovali v prostějovském Centru sportovní a a preventivní medicíny Agel Sport Clinic komplexní fyzické testy. Zdravotní prověrkou jich prošlo 22.

Zátěžové testy slouží jednak ke zjištění trénovanosti (výkonnosti) sportovce a jednak ke zjištění reakce organizmu na zátěž. Hráčům se měří VO2 max, odrazová síla, hladina tuku a vody v těle, procenta svalstva, tepová frekvence v klidu a v plné zátěží, či anaerobní práh.

Fotbalisté Třince podstupují tyto testy pravidelně. „Kluci je absolvují každý rok, takže hráči, kteří u nás působí delší dobu, se můžou rok co rok srovnávat. Z pohledu nás, trenérů, je to výborná věc. Můžeme mít odborný podrobný přehled o hráčích, o všech stránkách jejich připravenosti a trénovanosti,“ pochvaloval si třinecký trenér Svatopluk Habanec.

Testy prověřily výkonnost i nadějných mladíků, kteří naskočili do přípravy s prvním mužstvem. „Výsledky našich odchovanců, kteří se zapojili do přípravy, pro nás byly milým překvapením. S výjimkou dvou hráčů, se podařilo všem ostatním celkově se zlepšit, což nás, trenéry, samozřejmě těší,“ pochvaloval si Habanec.

A kdo si na prostějovské klinice počínal nejlépe? Byl to odchovanec Martin Samiec a další dva jeho spoluhráči nastupující ve středu zálohy – Richard Vaněk, David Machalík a taktéž odchovanec Petr Niemczyk. Mezi nejlepší patřil rovněž levý bek Jiří Janoščín a mladík z dorostu Matteo Burgo.

Výsledky zátěžových testů nebudou mít významný vliv na další průběh zimní přípravy. „Budeme pokračovat podle předem stanoveného harmonogramu, nicméně s hráči, kteří měli horší jednotlivé ukazatele, budeme individuálně pracovat tak, aby nedostatky odstranili,“ zakončil kouč Habanec.

Sdílet článek:
 
 
Copyright © 2009-2020 FK Fotbal Třinec & eSports.cz, s.r.o. Informace o autorských právech  | RSS kanál