Zítra přijede Táborsko. Uspěje Třinec i do třetice?

Zítra přijede Táborsko. Uspěje Třinec i do třetice?

(24.11.2020) Staronový účastník Fortuna:Národní ligy, Táborsko, bude dalším soupeřem třineckých fotbalistů. Zítřejší souboj tabulkových sousedů na Hřišti Rudolfa Labaje má výkop v 13.30 hodin.

Třinečtí fotbalisté vykročili do letošní sezony levou nohou. Úvodní série nezdarů se zastavila na čísle pět, poté následovala remíza s Vlašimí a dvě výhry v metropoli nad Žižkovem a Vyšehradem, díky kterým se Třinec vyhrabal z posledního místa.

Aktuálně má sedm bodů a za silným středem tabulky zaostává o pouhé tři body. „Z nejhoršího venku ještě nejsme. Až budeme, pak řeknu,“ prohlásil po výhře nad Vyšehradem trenér Třince František Straka.

Ve dvou posledních vystoupeních jeho chráněnci udrželi čisté konto, v posledních třech duelech skórovali sedmkrát. A v tomto trendu by rádi pokračovali. „Mužstvo začíná být kompaktní, roste jeho sebedůvěra. Našim úkolem číslo jedna teď je porazit Táborsko,“ řekl trenér Straka. K jeho službám bude připraven útočník Leonid Akulinin, který v předešlém kole pykal za vyloučení na Žižkově.

Jihočeši doposud nasbírali o bod více než Třinec. Na svém stadionu příliš úspěšní nebyli, se Žižkovem, Varnsdorfem a Ústím nad Labem prohráli a s Hradcem Králové se rozešli smírně. Na soupeřových kolbištích si vedli o poznání lépe, v Chrudimi prohráli, v Prostějově remizovali a z Vyšehradu a Blanska si přivezli plný počet bodů.

„Táborsko má v sestavě několik zkušených hráčů, o které se opírají mladí fotbalisté. Naskytla se nám příležitost soupeře přeskočit v tabulce, pokusíme se o to. K soupeři máme respekt, ale soustředíme se především sami na sebe, chceme potvrdit výkony z předchozích utkání,“prohlásil třinecký asistent trenéra Tomáš Jakus.

Sdílet článek:
 
 
Copyright © 2009-2021 FK Fotbal Třinec & eSports.cz, s.r.o. Informace o autorských právech  | RSS kanál