Zkušený kouč Ľubomír Luhový se ujal béčka Třince

Zkušený kouč Ľubomír Luhový se ujal béčka Třince

(03.08.2020) Záložní tým Třince vstoupí do nové divizní sezony pod taktovkou protřelého trenéra Ľubomíra Luhového, jenž se do Třince přesunul z Českého Těšína.

Jak se zrodil váš přechod do Třince z Českého Těšína?

Pan Karel Kula, s nímž se znám už roky, mi předložil nabídku. Byl jsem rozhodnutý v podstatě ihned. Změnu jsem přivítal, protože jsem ji už potřeboval, a navíc jsem se dostal do profesionálního klubu, byť drtivá většina hráčů béčka jsou v podstatě amatéři.

Třinecké prostředí vám není neznámé, před několika lety jste vedl druholigové áčko.

Tohle považuji za svou výhodu. Svou práci chci skloubit s představami hlavního trenéra áčka, protože on bude rozhodovat o tom, zda nám pošle nějaké hráče do béčka, případně kolik jich bude. Chceme dobře spolupracovat, aby to mělo hlavu a patu.

Jaké jsou vaše dojmy po několika týdnech práce s mužstvem?

Musím říct, že jsem příjemně překvapený. Některé hráče znám z dřívější doby. Důležitý je pro mě tréninkový přístup. V tomhle směru nevidím žádný problém.

Máte za sebou letní přípravu. Proběhla podle vašich představ?

Odehráli jsme několik přípravných zápasů, takže jsem měl možnost hráče vidět v akci a poznat je. Po úspěšné generálce s béčkem Zlína nás čeká prvním mistrovský zápas, ve kterém na domácím trávníku přivítáme Polanku.

Sebevědomí jste si pozvedli vítězstvím skalpem třetiligové juniorky Zlína.

Nebyli jsme kompletní, přesto jsme si vedli velice dobře. Byli jsme velmi efektivní, potěšilo mě nasazení, organizace hry a koncentrace. Objevily se tam i chyby, kluci se ještě musejí učit. Budeme jim klást na srdce, aby se vyvarovali špatných věcí a ty dobré opakovali.

Loňský podzim záložní celek Třince zakončil na velmi lichotivém třetím místě. S jakými ambicemi půjde do nové sezony?

V kádru už nebudeme mít starší hráče. Skončili Petr Joukl a Marek Čelůstka, s nimi odešla zkušenost. Mladším hráčům zdůrazňuji, že na sobě musejí pracovat, že se musejí zlepšovat ve všech fotbalových činnostech. Pokud na nich bude patrný výkonnostní růst, velice mě to potěší. Umístění je jedna věc, ta motivace tam musí být, ale nejdůležitější pro mě je, aby se hráči fotbalově posouvali dopředu.

Sdílet článek:
 
 
Copyright © 2009-2020 FK Fotbal Třinec & eSports.cz, s.r.o. Informace o autorských právech  | RSS kanál