Zápas

Titul půlmistra patří našemu týmu

sobota 18. listopadu. 2017 | Igor Mainka
Souboj dvou nejlepších celků vítěze nepoznal. Remíza stačila Třinci k titulu Půlmistr Fortuna národní ligy. O dělbě bodů rozhodl krásnou trefou zpoza šestnáctky Jiří Kateřiňák.
Fortuna národní liga - 2017/2018,15. kolo, so 18. 11. 2017, 10:15

SK Dynamo České Budějovice

1:1
0:0

Branky a asistence: 63. Elvis Sukisa Mashike (as. Petr Javorek, 0:1), 66. Jiří Kateřiňák (as. Mikk Reintam, 1:1). Rozhodčí: Ondřej Berka - Jiří Kříž, Miroslav Fišer. Žluté karty: Matej Ižvolt, Šimon Šumbera - Michal Řezáč.

FK Třinec: Lukáš Paleček – Pavol Ilko, Marek Čelůstka, Mikk Reintam, Imrich Bedecs, Jiří Janoščín – Matej Ižvolt (90+2. Petr Hošek), Richard Vaněk, Jiří Kateřiňák, Šimon Šumbera – Václav Juřena (78. René Dedič). Trenér: Jiří Neček.

SK Dynamo České Budějovice: Jindřich Staněk – Michal Řezáč, Jiří Kladrubský, Pavel Novák, Lukáš Pouček – Roman Wermke, Petr Javorek, Patrik Čavoš, Jakub Pešek – Elvis Sukisa Mashike (90. Jindřich Kadula), Ivo Táborský. Trenér: David Horejš.

Komentář k utkání

Zápas dvou nejlepších celků soutěže přilákal na stadion Rudolfa Labaje téměř šestnáct stovek diváků. Ti viděli bojovný, ale nadprůměrný výkon obou týmů. I šancí bylo dostatek.

Už v osmé minutě Vaněk, po zpětné přihrávce Ilka, zatočil míč na českobudějovickou bránu a chybělo jen kousek, aby míč zapadl přesně do levého růžku. Ve 21. minutě Šumberův přímý kop mířil do brány, ale včas zasáhl gólman Staněk.

Velkou šanci na změnu skóre měl o pět minut později budějovický Čavoš, který se zjevil sám před Palečkem, naštěstí po jeho střele míč skončil na pravé tyči. Na druhé straně byl blízko prvnímu gólu Šumbera. Po zpětné přihrávce Ilka jeho ránu letící do brány zblokoval jeden z budějovických hráčů.

Druhou půli lépe zahájili domácí, Šumbera se na levé straně zbavil Řezáče, odcentroval, k míči se u pravé tyče dostal Ižvolt, ale balón napálil těsně vedle brány.

Dlouho to vypadalo, že diváci se gólu nedočkají, ale přišla 63. minuta, překvapivá přihrávka do strany na volného Javorka, centr na levou tyč, gól Elvise Sukisy Mashikeho a Budějovice vedly 0:1.

Třinecká tribuna ochladla, ale pouze nakrátko. Tři minuty na to se opřel zpoza šestnáctky do míče Jiří Kateřiňák a krásnou střelou k levé tyči vyrovnal na 1:1.

Třinecké gól nakopl, diváci si žádali o přídavek, ale paradoxně mohli inkasovat. Centr z pravé strany přistál na noze Peška, jeho první střelu Paleček vyrazil, následná lobovaná dorážka se odrazila od břevna zpět do hřiště.

Všechny body nakonec mohly zůstat v Třinci. V 87. minutě Dedičovu střelu k pravé tyči vytáhl brankář Staněk vedle brány. V nastaveném čase pak Ilkova pumelice proletěla těsně nad břevnem, a tak se domácí museli spokojit se zaslouženou remízou.

David Horejš, SK Dynamo České Budějovice

„Na těžkém terénu jsme odehráli kvalitní utkání. Věděli jsme, že Třinec je velice nepříjemné družstvo, které je úplně odlišné od loňské sezóny. Je dobře organizované s rychlým přechodem do útoku. Myslím si, že se nám to dařilo eliminovat. První poločas jsme měli hru pod kontrolou, drželi jsme balón a vytvořili si gólovou příležitost Čavošem, kterou jsme bohužel nedali. Třinec hrozil, museli jsme být stále v pozoru. Druhá půle měla návaznost na první poločas. Říkali jsme si, že to rozhodne jeden gól. My jsme ho dali, ale nechali jsme utkání zbytečně vyrovnat. Následně jsme neproměnili další šance. Zápas mohl rozhodnout Kuba Pešek, ale Třinec v závěru hrozil z brejků. Jsem rád, že jsme svým výkonem přispěli k dobrému fotbalu. Mohli jsme si odvézt tři body, ale respektuji výkon domácích. Bod je pro oba týmy zasloužený.“

Jiří Neček, trenér Třince

„Měl jsem obavy, jaké to dnes bude. Terén byl strašně těžký, protože tady celou noc pršelo. Z tribuny to vypadalo jako hezky zelená tráva, ale byla to taková houba, po které nebylo jednoduché běhat. O to víc mě těší, že i přesto se obě mužstva snažila hrát technický fotbal a vznikaly velké šance, jak na naší straně, tak na jejich. Závěr byl hektický. Viděli jste krásnou šanci, jak nás jedním lobem přehodili, ta byla stoprocentní. V závěru, kdyby to Pavol Ilko lépe trefil, tak to mohlo skončit třeba 2:2. Takový fotbal se mi líbí. Když padne více gólů, diváky to vnese do hry a vydrží až do konce. Myslím si, že dnes přišlo dost diváků, za což bych jim chtěl poděkovat. Byl bych hrozně rád, kdyby tady v Třinci chodilo tolik diváků i nadále.“