Po výhře nad Žižkovem jsme znovu v čele

sobota 28. října. 2017 | I. Mainka, L. Trnková
Výhrou 1:0 nad Žižkovem naši fotbalisté znovu poskočili do čela tabulky. Tam zůstanou minimálně do odpoledne. O pátém domácím vítězství rozhodl střelou z přímého kopu Matej Ižvolt.
Fortuna národní liga - 2017/2018,13. kolo, so 28. 10. 2017, 10:15

FK Viktoria Žižkov

1:0
0:0

Branka: 48. Matej Ižvolt (1:0). Rozhodčí: Martin Nenadál - Adam Horák, Petr Caletka. Žlutá karta: Marek Čelůstka (Třinec).

FK Třinec: Lukáš Paleček – Pavol Ilko, Marek Čelůstka, Mikk Reintam, Imrich Bedecs, Jiří Janoščín – Matej Ižvolt (80. Petr Joukl), Richard Vaněk, Jiří Kateřiňák, Šimon Šumbera (88. Tomáš Masař) – Václav Juřena (83. Petr Hošek). Trenér: Jiří Neček.

FK Viktoria Žižkov: Karel Hrubeš – Vojtěch Šandera, Martin Toml, Vojtěch Mareš, Pavel Hašek (83. Petr Galuška) – Petr Kodeš, Marcel Čermák – Josef Bazal, Zdeněk Volek (67. Petar Musa), Vojtěch Engelmann (58. Lukáš Stratil) – Jan Jelínek. Trenér: Bohuslav Pilný.

Třinecká jedenáctka vyběhla na trávník od úvodních minut s odhodláním co nejrychleji zápas rozhodnout. Po dvou rohových kopech Žižkova začali útočit domácí. Juřenu ještě zastavil zdvižený praporek pomezního rozhodčího, ale v dalším průběhu první půle se hrálo převážně na žižkovské polovině.

Ve 12. minutě po centru Ilka se míč dostal k Reintamovi, jenže jeho střelu z otočky soupeř zablokoval, stejně tak jako po rohovém kopu Kateřiňáka. Trochu na nervy zabrnkal žižkovským fanouškům brankář Hrubeš, když podběhl nepovedenou střelu Vaňka a míč mu z rukavic vypadl těsně vedle brány.

V závěru první dvacetiminutovky musel na zem po střele Volka domácí gólman Paleček, ale to bylo na delší dobu ze strany hostů vše. Ve 22. minutě Ižvolt z hranice šestnáctky vypálil k pravé tyči, ale minul. Přesný byl točený centr Šumbery, ale jeho spoluhráči míč letící těsně vedle druhé tyče minuli.

V závěru první půle Ilkovu pumelici zpoza šestnáctky Hrubeš vyrazil vedle brány, po následném rohu Šumbera vypustil ze své kopačky točenou střelu, která jen těsně minula spojnici levé tyče a břevna.

Po změně stran přišel i gól. Ve 48. minutě domácí zahrávali přímý kop. K míči se postavili Šimon Šumbera a Matej Ižvolt. Druhý jmenovaný střelou přes zeď rozvlnil síť za zády gólmana Hrubeše.

Třinec vedl a začal hrát na brejky. Po jednom z nich skóroval Juřena, jenže rozhodčí gól neuznal pro ofsajdové postavení třineckého střelce. Pár minut na to po centru Šumbery Ilko zakončil akci křížnou střelou, na kterou si sáhl brankář Hrubeš.

Jedinou velkou šanci měli Pražané v 72. minutě. Po centru z levé strany Bazal vypustil nepříjemnou přízemní střelu na vzdálenější tyč, před kterou číhal střídající Stratil, a bývalý útočník Frýdku-Místku trestuhodně překopl třineckou bránu.

V závěru zápasu už si naši fotbalisté těsné vedení pohlídali a po závěrečném hvizdu si mohli užívat radost ze zasloužených tří bodů.

Bohuslav Pilný, trenér FK Viktoria Žižkov

„Samozřejmě, že prohraný zápas 1:0 se nehodnotí dobře. Asi je to horší pozice, než když Pardubice prohrály gólem v nastavení. Nic to nemění na tom, že jsme zklamaní. Šli jsme do zápasu s nějakým záměrem. V první půli bych řekl, že se nám to docela dařilo. Co se nám ale vůbec nedařilo a na co jsme spoléhali, byla naše přechodová fáze. Kdybychom byli kvalitnější v přechodové fázi, tak jsme první poločas normálně vedli. Ale to jsou ta kdyby, i přesto se ten zápas nějak vyvíjel. Druhý poločas ovlivnil brzký gól. My jsme tam špatně vyřešili průnikovou přihrávku, pak jsme faulovali před vápnem a domácí to výborně trefili. Pak jsme to začali více otevírat, Třinec mohl vedení potvrdit druhým gólem, což se nestalo. Říkali jsme si, že dokud domácí nedají druhý gól, mohli bychom sahat po bodu. Šance Stratila byla vyložená, mohli jsme a měli jsme z ní vyrovnat. Na druhou stranu, fotbal se hraje na góly. Nezbývá nám nic jiného než soupeři pogratulovat.“

Jiří Neček, trenér FK FOTBAL TŘINEC

„Kdyby se žižkovští hráči lépe orientovali, tak nám určitě dali gól. Šance Stratila byla čistá gólovka, která měla skončit v bráně, a bylo by to 1:1. Tak by asi zápas i skončil. Upřímně jsem měl strach, že se dnes ani hrát nebude, když tady celou noc pršelo. Tím, že Viktorka chtěla hrát, tak to bylo takové pestřejší. Technicky jsou asi lepší než my, ačkoliv jsme vyhráli. Myslím si, že mužstvo jim šlape výborně. Pravdou je, že jejich akce končily před šestnáctkou. Kdyby to Viktorka lépe dohrála, možná bychom dnes brečeli. Fotbal je takový, my jsme dali gól, oni ne. Pro Viktorku je to těžké, protože hrála výborně a stačilo to tam jen dotlačit.“