Pardubice zdolány gólem v poslední minutě

sobota 21. října. 2017 | Igor Mainka
Gól Jiřího Kateřiňáka z druhé minuty nastavení rozhodl o vítězství našeho celku nad třetími Pardubicemi 1:0. Třinec je tak do odpoledne na vedoucí příčce v tabulce.
Fortuna národní liga - 2017/2018,12. kolo, so 21. 10. 2017, 10:15

FK Pardubice

1:0
0:0

Branka: 90+2. Jiří Kateřiňák (1:0). Rozhodčí: Milan Matějček – Petr Antoníček, Radim Dresler. Žluté karty: Imrich Bedecs, Mikk Reintam – Filip Kopřiva. Návštěva: 473 diváků.

FK Třinec: Lukáš Paleček – Pavol Ilko, Marek Čelůstka, Mikk Reintam, Imrich Bedecs, Jiří Janoščín – Matej Ižvolt (89. Petr Joukl), Richard Vaněk, Jiří Kateřiňák, Šimon Šumbera – Václav Juřena (90. Petr Hošek). Trenér: Jiří Neček.

FK Pardubice: Milan Knobloch – Antonín Křapka, Jiří Piroch, Martin Šejvl, Michal Surzyn – Tomáš Ladra, Jiří Prosek (83. Filip Kopřiva), Jan Řezníček, Adam Fousek (75. Pavel Sokol) – Michal Petráň, Pavel Černý (59. Ladislav Mužík). Trenér: Jaroslav Novotný.

Zápas dvou poločasů, tak by se dal popsat sobotní duel na stadionu Rudolfa Labaje. Třinečtí zaspali úvod utkání a Paleček musel v prvních třech minutách čelit dvěma šancím Pardubic. Nejprve ve 2. minutě neprostřelil třineckého gólmana Fousek, o minutu později Petráňův pokus Paleček vytáhl konečky prstů vedle brány.

První poločas patřil Pardubicím. Ve 32. minutě Petráň prostřelil Palečka, ale na brankové čáře zasáhl hlavou Reintam. O minutu později třinecký gólman lapil gólovou hlavičku Černého. Na druhé straně napálil přihrávku Ižvolta po zemi do pravé poloviny brány Juřena, ale brankář Knobloch ještě stačil před brankovou čárou zasáhnout. V závěru první půle pak Juřena hlavičkoval po centru Kateřiňáka nad bránu a později zahodil gólovou příležitost Ižvolt.

Po změně stran už Třinec hrál lépe, naopak hostům s přibývajícím časem docházely síly, přesto první šanci druhé půle měl ještě Prosek, ale minul bránu. Na druhé straně si Ilko předkopl centr Janoščína z levé strany a tvrdou střelou poslal balón těsně nad břevno. V 84. minutě fauloval Mužík před šestnáctkou Kateřiňáka. Ižvolt však z následného přímého kopu netrefil bránu.

Co se nepovedlo Ižvoltovi, to se povedlo v nastaveném čase Jiřímu Kateřiňákovi. Po faulu na Hoška si Kateřiňák postavil míč na roh šestnáctky. Třinecký záložník vypustil ze své kopačky skákavou střelu na zadní tyč, kolem které prolétl chumel hráčů, ale nikdo z nich v cestě míče do brány nezabránil.

Třinečtí se po sedmém vítězství v sezóně posunuli na pár hodin do čela tabulky. Z toho je sesune bodující celek z odpoledního utkání mezi Českými Budějovicemi a Opavou.

Jaroslav Novotný, trenér Pardubic

„V tuto chvíli v nás převládá zklamání. Věděli jsme, že to bude těžké utkání. Obě mužstva byla sousedy v tabulce. Hrálo se vlastně o šest bodů. Pro nás byla nepříjemná věc, že jsme minulý týden ztratili Honzu Jeřábka po čtvrté žluté kartě, ale nějak jsme to zvládli. V prvním poločase si myslím, že jsme se s tím vypořádali dobře a byli jsme lepším mužstvem, víc na míči. Paradoxně měli domácí potom v závěru dvě obrovské šance, které mohly to utkání rozhodnout. Nestalo se tak. Ve druhém poločase už byli domácí aktivnější, vstoupili do něj lépe, zatlačili nás. Ani na jedné straně nebyly nějaké vyložené šance. Chtěli jsme utkání dohrát na remízu, ale to se nám v závěru nakonec nepodařilo. Z naší strany bylo určitě vidět, že nám chyběl Honza Jeřábek právě v organizaci závěrečných minut.“

Jiří Neček, trenér Třince

„Já to mám samozřejmě veselejší. Řekl bych, že prvních dvacet minut vypadalo, jako bychom nebyli v zápase. Dost velkou šanci tam měl Černý, kdyby ji proměnil, tak nevím, co by se s námi dělo. Pak se to vyrovnalo a měli jsme šance i my. První poločas bych řekl, že to bylo na šance stejné a jak se to vyrovnalo, tak mi to připadalo spíše jako remízový zápas. Obě mužstva jsou v tabulce u sebe, bojují, je tam důraz. Je to podle mě přesně ten druholigový důrazný fotbal, obě mužstva chtěla vyhrát. Trochu mě zarazilo, jak vystřídaly Černého, tak Pardubice ztratily střed, kde pak asi chyběl Jeřábek. Bylo vidět, že jsme je začali přečíslovat a byly z toho větší šance. Řeknu na rovinu, že gól v poslední minutě byl šťastný. Někdy to tak je, ale zase musím uznat, že jsme dřeli až do konce a že ty tři body v závěru, které jsme uhráli, jsme strhli bojovností na svou stranu.“