Po Vlašimi znovu na čele

neděle 05. listopadu. 2017 | Igor Mainka
Naši fotbalisté po šesti letech znovu vyhráli ve Vlašimi. Na půdě desátého celku tabulky rozhodli o svém vítězství deset minut před koncem, když svůj druhý gól v zápase vstřelil obránce Mikk Reintam.
Fortuna národní liga - 2017/2018,14. kolo, ne 5. 11. 2017, 14:00

FC Sellier & Bellot Vlašim

2:3
1:2

Branky a asistence: 14. Václav Penc (as. Ladislav Janda, 1:0), 19. Mikk Reintam (as. Šimon Šumbera, 1:1), 29. Šimon Šumbera (as. Václav Juřena, 1:2), 50. Pavel Vyhnal (as. Jan Vodháněl, 2:2), 80. Mikk Reintam (2:3). Rozhodčí: Peter Mrázek – Jiří Polák, Tomáš Batík. Žluté karty: Václav Penc – Pavol Ilko, Jiří Kateřiňák.

FC Sellier & Bellot Vlašim: Filip Nguyen – Milan Kadlec, Václav Penc, Jakub Štochl, Luboš Tusjak – David Skopec – Ladislav Janda, Vojtěch Hadaščok, Jiří Jeslínek (77. Oskar Fotr), Jan Vodháněl – Pavel Vyhnal. Trenér: Petr Havlíček.

FK Třinec: Lukáš Paleček – Pavol Ilko, Marek Čelůstka, Mikk Reintam, Imrich Bedecs, Jiří Janoščín – Matej Ižvolt, Richard Vaněk (46. Tomáš Masař), Jiří Kateřiňák, Šimon Šumbera – Václav Juřena (90+2. Petr Hošek). Trenér: Jiří Neček.

Úvod zápasu lépe vyšel domácímu celku. Třinečtí si vytvořili územní převahu, ale bez gólového efektu. Střela Kateřiňáka z hranice vápna skončila v náručí brankáře Nguyena. To na druhé straně Janda z přímého kopu našel hlavu nabíhajícího Václava Pence, a ten přesnou střelou k levé tyči rozvlnil síť třinecké brány.

Vlašim vedla, ale Třinecké první gól nezlomil a ze standardní situace srovnali. Centr Šumbery z pravé strany usměrnil hlavou do vlašimské brány estonský obránce Mikk Reintam.

Slezané se vrátili do hry a po centru Juřeny zakončoval střelou od bližší tyče Ižvolt, bohužel soupeřovu bránu překopl. Ve 26. minutě z levé strany šestnáctky prudce vypálil Janoščín a Nguyen musel vytáhnout parádní zákrok, aby balón vytáhl nad břevno.

O tři minuty později už tým Jiřího Nečka vedl. Ižvolt rychlou přihrávkou vysunul Juřenu, ten přeloboval Nguyena, ale míč mířil mimo bránu. Naštěstí včas na svém místě byl Šimon Šumbera, který hlavou usměrnil balón do brány a Třinec odcházel na poločasovou přestávku s jednogólovým vedením.

Domácí ve druhém poločase přidali na obrátkách, ale jako první mohli inkasovat. Střílený centr Šumbery z levé strany zasáhl až brankář Nguyen. O pár chvil později měli domácí možnost standardní situace. Vodháněl vypustil ze své kopačky nepříjemný centr do pokutového území, tam si ideálně vyskočil Pavel Vyhnal a hlavou srovnal na 2:2.

Po vyrovnání domácí párkrát zahrozili, ale nakonec všechny tři body urvali naši fotbalisté. V 80. minutě se brankář Nguyen snažil chytit přímý kop Ižvolta z pravé strany, míč mu však z rukou vypadl na zem. Tam prokázal důraz Mikk Reintam a svým druhým gólem rozhodl o tom, že Třinec bude minimálně do 19. hodiny na prvním místě.