O vítězi rozhodla (ne)penalta

sobota 25. listopadu. 2017 | Igor Mainka
Pokutový kop v nastaveném čase rozhodl o vítězství Příbrami v předehrávce jarního kola. Třinečtí sehráli vyrovnanou partii, bohužel v nastaveném čase nadvakrát proměnil penaltu Grajciar a urval pro domácí všechny tři body.
Fortuna národní liga - 2017/2018,16. kolo, so 25. 11. 2017, 13:30

FK VIAGEM PŘÍBRAM

2:1
1:0

Branky a asistnce: 6. Rudolf Skácel (as. Petr Průcha, 1:0), 50. Šimon Šumbera (as. Matej Ižvolt, 1:1), 90+3. Peter Grajciar (2:1). Rozhodčí: Pavel Franěk – Petr Kotalík, Ondřej Kožár. Žluté karty: Roman Květ, Antonín Fantiš – Richard Vaněk, René Dedič, Mikk Reintam, Lukáš Paleček.

FK VIAGEM PŘÍBRAM: Marek Boháč – Tomáš Zápotočný, Jaroslav Tregler, Tomáš Kodr, Rudolf Skácel – Peter Grajciar (90+2. Rostislav Jandera), Roman Květ – Antonín Fantiš, Petr Průcha (61. Zoran Danoski), Jan Matoušek – Karsten Ayong (71. Jiří Januška). Trenér: Josef Csaplár.

FK Třinec: Lukáš Paleček – Pavol Ilko, Marek Čelůstka, Mikk Reintam, Imrich Bedecs, Jiří Janoščín – Matej Ižvolt (66. Petr Joukl), Richard Vaněk, Jiří Kateřiňák, Šimon Šumbera (87. Tomáš Masař) – Václav Juřena (66. René Dedič). Trenér: Jiří Neček.

Třinec odjížděl do Příbrami s cílem udržet první místo. K tomu potřeboval zvítězit, jenže čáru přes rozpočet udělal Slezanům nepovedený úvod, kterého využil po křížné přihrávce Průchy zakončující Rudolf Skácel, a domácí od 6. minuty vedli 1:0.

S přibývajícím časem začali hrozit naši fotbalisté. Ve 20. minutě se po centru z pravé strany dostal ke střele Šumbera a míč se zastavil až o pravou tyč Boháčovy brány. O dvě minuty později Bedecs hlavou netrefil bránu po rohovém kopu Kateřiňáka.

Ještě do poločasu mohl podruhé srovnat Šumbera po centru Ižvolta, ale třinecký záložník hlavou netrefil bránu.

Po změně stran domácí pořadatelé rozsvítili, Třinec ožil a rychle srovnal stav, když Šimon Šumbera střelou z otočky usměrnil míč ke vzdálenější tyči. Šumbera měl šanci i o pár minut později, když se zcela sám ocitl před Boháčem, ale příbramský gólman jeho ránu zlikvidoval.

V závěru utkání domácí přitlačili, ale ani jednu ze svých standardních situací neproměnili ve vedoucí gól. Na druhé straně se zjevil sám před gólmanem Dedič, ale ani nadvakrát neprostřelil Boháče.

O vítězi nakonec rozhodla situace z nastaveného času. Reintam čistě ukopl míč Matouškovi, ten přes jeho nataženou nohu přepadl a pískala se penalta. Míč si na bílý puntík postavil Peter Grajciar. Jeho přízemní střelu Paleček vystihl, bohužel na dorážku už byl krátký a Třinec opustil Příbram bez bodového zisku.