Třinec v Blansku nezvládl standardky a v premiéře prohrál

sobota 06. března. 2021 | Redakce
Vstup do jara se fotbalistům Třince nepovedl. Na stadionu nováčka z Blanska se střelecky neprosadili, neubránili standardní situace a po sedmi zápasech zůstali bez bodu.
FORTUNA:NÁRODNÍ LIGA - 2020/2021,13. kolo, so 6. 3. 2021, 14:30

FK Blansko

2:0
1:0

Branky: 43. Helebrand, 58. Sedlo. Rozhodčí: Denev - Matoušek, Mojžíš. ŽK: Sukup, Machálek.

FK Blansko: Halouska – Sedlo, Aggoun, Helebrand, Sukup – Bartolomeu (88. Černín), Kopičár, Lahodný, Ngoma (71. Vlachovský) – Žák (88. Vasiljev) – T. Machálek (73. Lhotecký). Trenér: Pulpit

FK Třinec: Pastornický – Celba, Foltyn, Janoščín, Hýbl (74. Puchel) – R. Vaněk (87. Gáč), Habusta (74. Steinhübel) – Cienciala (64. Attah), Samiec (64. Omasta), Javůrek – Tijani. Trenér: Straka.

s tabulkově výše postaveným Varnsdorfem. s tabulkově výše postaveným Varnsdorfem.

V podzimní části se fotbalisté Blanska a Třince v mistrovském klání neutkali. Sehráli pouze přípravný zápas, v němž se díky Weberovi radovali z výhry Slezané.

V zimní přestávce v Blansku nastal veliký třesk. Po nepřesvědčivém podzimu u mužstva skončil trenér Oldřich Machala. Tým převzal Martin Pulpit a pořádně provětral hráčskou kabinu.

Devět hráčů ji opustilo, dvanáct nových tváří se v ní objevilo. Jednou z nich je bývalý brankář Třince František Chmiel.

Nováček z Blanska se v jarní premiéře oblékl do červeného, hosté z Třince vyběhli na trávník v černé sadě dresů.

Trenér Třince František Straka se v jarní premiéře musel obejít bez Stáni, Hlúpika a Webera. Na hrot postavil uzdraveného Tijaniho a na stopera podle očekávání Foltyna.

V úvodní části zápasu o pomyslných šest bodů se hra odvíjela mezi šestnáctkami. Oba celky se snažily dostat dopředu pomocí dlouhých nákopů, ale jejich snaha k ničemu nevedla, ve středu pole se bojovalo o odražené míče.

Brankáři moc práce neměli, na míč si sáhli při stahování centrovaných míčů či sporadických pokusech z větší vzdálenosti.

Domácí zahrozili přibližně po půlhodině hry, z pravé strany odcentroval kapitán Lahodný a po Machálkově hlavičce míč prolétl těsně kolem tyče třinecké brány.

V pohárovém utkání s Baníkem hráči Třince neubránili dva přímé kopy, v generálce v Líšni inkasovali po rohovém kopu.

Standardní situace se jim stala osudnou také v Blansku. Bartolomeu rozehrál trestný kop ze strany, Helebrand ho tečoval a brankář Pastornický bohužel pro hosty nezkrotil. Nováček se tak radoval z branky do šatny.

Několik minut po změně stran si hosté vybrali další slabší chvilku, od pohromy jich v poslední chvíli zachránil Celba, který vykopl míč směřující do opuštěné brány.

Zhruba v 60. minutě mohli Třinečtí odpovědět, ale to by Tijani místo střely musel nahrát lépe postavenému Javůrkovi, který by zakončoval v tutové pozici.

Dopředu vyrazili domácí fotbalisté a vybojovali autové vhazování. Po Sukupově dlouhém autu míč propadl k Sedlovi nabíhajícímu z druhé vlny a ten nekompromisní ránou nedal Pastornickému žádnou šanci – 2:0.

Trenér Straka na nepříznivý vývoj ihned reagoval dvojím střídáním, na trávník poslal druhého útočníka Attaha.

O několik minut později znovu sáhl k dvojnásobné změně a poupravil také rozestavení hráčů. Jeho svěřenci si vynutili územní převahu a soupeře přehrávali. Na výsledek to ale vliv nemělo, protože veškerá snaha Slezanů končila před velkým vápnem domácích.

Nejblíže ke zkorigování nepříznivého stavu měli hosté v minutě, kdy Tijani vysunul Attaha, jenže u míče byl o malinko dříve brankář Halouska.

Třinecká série bez prohry se zastavila na čísle sedm. Svěřenci trenéra Straky zůstávají na 15 bodech, Blansko za nimi zaostává už jen o tři body.

V příštím kole čeká fotbalisty Třince domácí premiéra s tabulkově výše postaveným Varnsdorfem.