O výhru nad Duklou přišel Třinec v samém závěru

sobota 03. dubna. 2021 | Redakce
Jak fotbal občas dokáže být krutý, se přesvědčili fotbalisté Třince. Hráli velice dobře, nad Duklou vedli 2:0, ale v závěru dostali dva slepené góly a první jarní výhra jim proklouzla mezi prsty.
FORTUNA:NÁRODNÍ LIGA - 2020/2021,16. kolo, so 3. 4. 2021, 16:30

FK Dukla Praha

2:2
1:0

Branky: 15. Samiec, 60. Puchel – 86. Šebrle, 87. Omasta vlastní. Rozhodčí: Dubravský – Vodrážka, Slavíček. ŽK: Omasta, Habusta – Faleye, Fišl.

FK Třinec: Pastornický – Omasta, Gáč, Foltyn, Janoščín, – Celba (71. Stáňa), Habusta, Samiec (75. Buneš) – Weber, Puchel (84. Javůrek) – Tijani (71. Attah). Trenér: Straka.

FK Dukla Praha: Kinský – Fišl (70. Ayong), Piroch, Kovernikov – Barac (61. Šebrle), Kozel (61. Bin), Doumbia, Peterka, Chlumecký – Hadaščok (70. Fábry), Faleye (61. Souček). Trenér: Skuhravý.

Na Hřišti Rudolfa Labaje se od první do poslední minuty hrál nadprůměrný druholigový zápas se spoustou zajímavých situací.

Tu první měl na svědomí Habusta, povedenou střelou ze střední vzdálenosti uvedl mladého brankáře Kinského do správné provozní teploty.

O odpověď se snažil Doumbia, ale ani on si na brankáře nepřišel, Pastornický míč zkrotil ve svých rukavicích.

Vzápětí se domácí fotbalisté radovali z první jarní branky. Celba si zaběhl za obranu, jeho přihrávka se dostala k Martinu Samiecovi a ten střelou po zemi ukončil více než třistaminutové čekání na branku – 1:0.

O dvě minuty později tentýž fotbalista mohl po Tijaniho zpětné přihrávce zvýšit, ale Kinský s námahou míč vytěsnil mimo.

Aktivní středopolař Samiec se dostal do zakončení ještě jednou, nahrávku Puchela však v druhou trefu nepřetavil. Neuspěl ani Weber, střelou doprostřed brankáře nepřekvapil.

Třinečtí fotbalisté se dál tlačili do zakončení, pokus Janoščína brankář Kinský vytáhl na roh. Po zpětné přihrávce měl pojistku na kopačce Habusta, ovšem jeho střela z gólové pozice letěla nad břevno.

Pět minut po změně stran byli Pražané blízko vyrovnání, avšak Kozel po zpětné nahrávce z tutové pozice přestřelil.

Aktivní Omasta našlápl na vlastní polovině, přesprintoval s míčem celé hřiště a táhlou střelou na zadní tyč přinutil gólmana Pražanů k báječnému zákroku.

Aktivně hrající domácí se druhého zásahu přeci jen dočkali. Svou kopací techniku předvedl Erik Puchel, z trestného kopu zvýšil na 2:0.

Přibližně patnáct minut před koncem měl pojistku na kopačce Attah. Po přihrávce Stáni se snažil přehodit Kinského, to se mu však ani nadvakrát nepodařilo.

Když už se schylovalo k bezproblémovému vítězství Třince, pro domácí přišel doslova šok. Na konci dobře provedené útočné akce byl střídající Šebrle, který střelou ze šestnáctky, která se odrazila od tyče, pokořil Pastornického – 2:1.

Minutu nato Součkův trestný kop nešťastně tečoval jeden z nejlepších hráčů na trávníků Omasta a míč zapadl ke vzdálenější tyči domácí brány – 2:2.

To ovšem nebylo všechno, v nastaveném čase mohl tři body na stranu Dukly strhnout Peterka, brankář Pastornický byl však proti.

To stejné se mohlo podařit domácím, trestný kop Webera skončil těsně vedle tyče a Attah po samostatném úniku vypálil nepřesně.