Třinec zasadil Žižkovu K.O. hned v úvodu

úterý 27. dubna. 2021 | Redakce
Úvodních deset minut rozhodlo o vítězi dnešní dohrávky. Díky dvěma zásahům pravého beka Tomáše Omasty v ní fotbalisté Třince zdolali Žižkov.
FORTUNA:NÁRODNÍ LIGA - 2020/2021,18. kolo, út 27. 4. 2021, 16:30

FK Viktoria Žižkov

2:0
2:0

Branky: 2. a 9. Omasta. Rozhodčí: Černý – Matoušek, Vejtasa. ŽK: Hušek, Sukisa.

FK Třinec: Adamuška – Vaněk, Gáč, Foltyn – Omasta, Samiec, Weber, Hýbl (66. Janoščín) – Celba (84. Bolf), Javůrek (62. Puchel) – Tijani. Trenér: Straka.

FK Viktoria Žižkov: K. Hrubeš – Řezáč (46. Bezdička), Hušek, Pudil, Auer – Sixta (64. D. Richter), Súkenník – Bazal (73. Nabijev), Zoubele (73. Pázler), Urbanec – Mashike Sukisa. Trenér: Oulehla.

Imricha Bedecse nepustil na trávník disciplinární trest za vyloučení a Jakuba Habustu zdravotní problém. Trenér František Straka tak musel poupravit složení výchozí jedenáctky.

Pozici pravého halvbeka opět svěřil Tomáši Omastovi, který se stal ústřední postavou dohrávky.

Ve druhé minutě domácí vhodili aut, míč se dostal k Samiecovi, který měl dostatek prostoru ke střele ze střední vzdálenosti.

Brankář Hrubeš jeho dělovku s námahou vyrazil, Tomáš Omasta byl u míče dříve než protihráč a zblízka ho procedil do sítě – 1:0.

Než se Pražané ze šoku vzpamatovali, na Weberův centr z levé strany si naběhl Tomáš Omasta a poněkud krkolomným zakončením pokořil Hrubeše podruhé – 2:0.

Třinečtí, kterým v úvodních zápasech jara činilo potíže dopravit míč do soupeřovy sítě, záhy mohli vést už o tři branky, ale Javůrek pálil jenom do tyče.

Gólman domácích Adamuška měl práci několik minut před přestávkou, kdy u tyče zneškodnil střelu exchrudimského Sixty.

Solidní příležitost se nabízela o chvíli později Celbovi, ale jeho razantní hlavička postrádala přesnost.

Pozorně bránící třinečtí fotbalisté po změně stran kontrolovali dvoubrankový náskok. Brankáře Hrubeše ohrožovali převážně po rychlých výpadech do otevřené obrany.

Hostující trenér Oulehla sáhl k několika střídáním, jeho mužstvo mělo územní převahu, ale bedlivou třineckou defenzívu ani jednou nepřekvapilo.

Po centru Bazala se do zakončení dostal Mashike Sukisa, ale hlavičkoval nepřesně. Stejný to poté zkusil i nohou, jeho ránu ze střední vzdálenosti Adamuška vytěsnil mimo tři tyče.

O vzruch se po centru Nabijeva postaral Pázler, ale pouze na chvíli, protože po jeho střele do tyče pozemní sudí signalizoval ofsajd.

Na výsledku se už nic nezměnilo, Třinečtí pokořili Žižkov i podruhé v sezoně. Díky dvěma domácím vítězstvím se odpoutali od sestupových příček a na sedmé místo ztrácejí pět bodů.

Trenér Třince František Straka: „Po zápase s Vyšehradem to pro nás byl další kritický zápas. Odvedli jsme precizní a bojovný výkon v defenzívě. Poukazoval jsem na to, že musíme být vzadu kompaktní a hrát na nulu. Čekali jsme na chyby soupeře, po brejkových situacích jsme dali dva góly. V prvním poločase jsme mohli odskočit i na tři nula. Branky zvedly sebevědomí mužstva, projevil se jeho charakter a porvalo se s nepříjemnou situací. Šli jsme štěstí naproti a každý z hráčů odvedl to, co mohl. Celý kolektiv dokázal, že má velikou morální sílu, což mě velice těší. Urvali jsme důležité body a udělali jsme další krok k záchraně.“