Táborsko bylo nad síly Třince

pátek 30. dubna. 2021 | Redakce
Záchranářský duel na jihu Čech fotbalistům Třince vůbec nevyšel. Bodově i brankově vyšli naprázdno v pátém jarním klání na soupeřově kolbišti.
FORTUNA:NÁRODNÍ LIGA - 2020/2021,21. kolo, pá 30. 4. 2021, 16:00

FC MAS Táborsko

2:0
1:0

Branky: 23. Tolno, 60. Ndiae Rozhodčí: Petřík – Váňa, Vodrážka. ŽK: Almeida – Adamuška, Bedecs, Celba, Attah.

FC MAS Táborsko: Pecháček – Navrátil, Tusjak (75. Dybala), Holiš, Almeida – Ndiaye, Boula, Liepa (63. Gil), Provazník (75. P. Plachý) – Tolno (88. Vozihnoj), Čapek. Trenér: Brožek.

FK Třinec: Adamuška – Vaněk (75. Attah), Bedecs, Foltyn – Omasta, Weber (46. Tijani), Habusta, Hýbl (46. Janoščín) – Celba (46. Bolf), Javůrek (57. Cienciala) – Samiec. Trenér: Straka.

Fotbalisté Třince měli v nohách úterní vítěznou dohrávku se Žižkovem, odehráli tři zápasy během pouhých šesti dnů. Domácí hráči měli na odpočinek po víkendovém zápase ve Varnsdorfu o dva dny více i tato skutečnost nakonec sehrála určitou roli.

Svěřenci trenéra Františka Straky zahrozili jako první, ale Omasta na zadní tyči úspěšný nebyl.

Vzápětí dostal Čapek pas za obranu a pádil na brankáře Adamušku. Gólman proti němu vyběhl a zažehnal rodící se nebezpečí.

Chvíli poté už tak úspěšný nebyl. Provazník dostal kolmou přihrávku do běhu, dostal se za obránce. Adamuška se mu vrhnul pod nohy a byla z toho penalta. Almeida ji neproměnil, brankář Třince směr jeho střely vystihl a s pomocí tyče míč vyrazil.

Zhruba o deset minut později už byli Jihočeši úspěšní. Po rohovém kopu zadáci hostů nedokázali odvrátit míč do bezpečí, zmocnil se ho neobsazený Tolno a otevřel skóre – 1:0.

Brankář Třince si na nedostatek práce rozhodně nemohl stěžovat. Deset minut před pauzou ho jeden z domácích hráčů zaměstnal nebezpečnou střelou.

O přestávce trenér Třince František Straka sáhl hned ke třem změnám, místo Celby, Hýbla a Webera šli na trávník Tijani, Janoščín a Bolf.

Než se naplnila hodina hry, Javůrek uvolnil místo Ciencialovi. Ani čtyři změny v sestavě však ke změně vývoje střetnutí nevedly.

A naopak – v 60. minutě se po sražené střele dostal míč na druhou stranu velkého vápna, pár metrů za šestnáctkou ho převzal Ndiae a s pomocí Vaňkovy teče pokořil Adamušku podruhé – 2:0.

O patnáct minut později mohl přidat pojistku Tolno, ale gólman Třince svůj celek podržel a míč za svá záda už nepustil.

Táborsko se díky vítězství dotáhlo na Třinec, oba celky mají nyní shodně 23 bodů.

Asistent trenéra Tomáš Jakus: „Věřili jsme, že zůstaneme na vítězné vlně, ale pocitově nám asi došly síly. Táborsko bylo lepší, kromě dvou šancí jsme si nic nevytvořili, chyběla tomu šťáva. Odehráli jsme tři zápasy během šesti dnů, na hráčích se projevila únava. Měli jsme se tím popasovat lépe.“