Fotbalisté Třince přetlačili Vyškov a slaví záchranu

čtvrtek 12. května. 2022 | Redakce
Druholigoví, druholigoví – tento pokřik se nesl kabinou i tribunou po utkání, v němž fotbalisté Třince v domácí derniéře podruhé v sezoně pokořili nováčka z Vyškova a pojistili si tak záchranu v soutěži.
FORTUNA:NÁRODNÍ LIGA - 2021/2022,29. kolo, st 11. 5. 2022, 17:00

MFK Vyškov

1:0
0:0

Branka: 47. Kania. Rozhodčí: Raplík - Dobrovolný, Dohnálek. ŽK: Machuča, Dedič – Moučka, Srubek. Počet diváků: 562.

FK Třinec: Hasalík – Bolf (32. Nešický), Szewieczek (67. Klusák), Bedecs, Hýbl (90. J. Javůrek) – Omasta, Machuča, Foltyn, Kania (90. Buneš) – Juřena (67. Pe-tráň), Dedič.Trenér: Zbončák.

MFK Vyškov: Spurný – Oulehla, Srubek, Matys, Harušťák (74. F. Štěpánek) – Moučka (58. Cabadaj) – Kanakimana, M. Sedlák (58. O. Vintr), Ackroyd, Lacík (74. D. Němeček) – Macej (80. Jaroš). Trenér: Trousil.

Natěšené příznivce chtěli třinečtí fotbalisté v existenčním zápase potěšit kvalitním výkonem podloženým snahou a nasazením a poděkovat jim tak za celoroční podporu.

Bohužel, zůstalo jen u přání, na domácí jedenáctku v prvním poločase evidentně dolehla tíha rozhodující bitvy a nejspíše i proto odehrála nejslabší první poločas na jaře.

Diváci tak museli vzít zavděk krásným slunečným počasím, voňavými klobáskami a ideálně vychlazeným pivem.

Trenéři se snažili oživit mdlou hru střídáním a úpravou rozestavení. Ze hřiště odešel obránce Bolf, místo něho naskočil Nešický, Foltyn se stáhl na stopera a Szewieczek šel na pravého beka.

Z průměrného zápasu s řadou nepřesností na obou stranách vybočilo jen několik situací.

Dvakrát se do zakončení dral Dedič, ale jednou jeho pokus zablokoval obránce a ve druhém případě v těžké pozici poslal Nešického centr vedle tyče.

Zahrozili také hosté. Po Macejově vybídnutí měl na noze vedoucí branku Ackroyd, ale domácí defenzíva míč v poslední chvíli uklidila do bezpečí.

Po centru na zadní tyč se k hlavičce dostal Lacík, míč skončil v náručí brankáře Hasalíka.

O přestávce se domácí realizační tým snažil nabudit fotbalisty intenzivním verbálním projevem v šatně.

Ovoce to přineslo už ve 47. minutě, kdy Dedič vyhrál hlavičkový souboj, k míči se dostal Lukáš Kania a přesnou střelou rozjásal více než pět stovek diváků – 1:0.

Vyškovští mohli odpovědět, naštěstí pro domácí v souboji muže proti muži brankář Hasalík předčil útočníka Maceje.

Několik minut před koncem hosté chybovali v rozehrávce a Třinečtí tak mohli přidat pojistku, ale kapitán Srubek přihrávku Klusáka k nabíhajícímu hráči nepustil.

Přestože třinečtí neoslnili, uhájili domácí neporazitelnost a dostali se zpět do hry o umístění v dolním středu tabulky.

Své postavení mohou vylepšit v sobotu na stadionu Ústí nad Labem, které prohrálo v Opavě a po jarním propadáku se s druhou nejvyšší soutěží přinejmenším na rok loučí.

Trenér Martin Zbončák: „Říká se, že poslední krok bývá nejtěžší. Asi i z tribuny bylo vidět, že kluci měli svázané nohy, jednoduché míče posílali do autu, kazili jednoduché přihrávky. O přestávce byla v kabině bouřka, byl jsem hodně naštvaný a musel to ze sebe dostat. Kluky jsme chtěli nabudit, protože v prvním poločase to bylo čekání na smrt. Povedlo se nám dát brzy branku a pak už to bylo jen o tom, zda vedení navýšíme a zda je udržíme. Druhý poločas byl z naší strany lepší. Jsme rádi, že jsme to zvládli a jsme zachránění. Kluci si to uhráli sami, což nás těší.“ Trenér Vyškova Jan Trousil: „V prvním poločase jsme působili velmi dobře. Třinec byl trochu nervózní, naopak my jsme měli dobrou rozehrávku, dostávali jsme se až před pokutové území, kde nám chyběla kvalita. Po gólu Třince, kdy jsme neuhlídali Dediče a nabíhajícího Kaniu, to už byl spíše jen boj. Remíza by možná byla spravedlivější.“