Třinec nestačil na pohárového účastníka

úterý 05. července. 2022 | Redakce
Třebaže se třinečtí fotbalisté na půdě Slovácka prezentovali sympatickým výkonem, ze Starého Města se vrátili s prohrou 2:0.
A-tým - Přípravná utkání - 2022/2023, út 5. 7. 2022, 17:00

1.FC Slovácko

2:0
1:0

Branky:-

25. Ljovin, 49. Petržela.

1.FC Slovácko: Nguyen (46. Borek) – Kalabiška, Daníček (46. Šuvalija), Kadlec (46. Hofmann), Šimko (59. Srubek), Holzer (59. Kozák), Havlík (59. Trávník), Ljovin (59. Polášek), Petržela (59. Juroška), Brandner (59. Vecheta), Šašinka (46. Kohút). Trenér: Svědík.

FK Třinec: Hasalík – Szewieczek (60. Tandara), Foltyn (75. Mieszek), Straňák, Hýbl (60. Obadal) – Machuča (60. Samiec), Habusta (60. Jursa) – Omasta (60. Junior), Kateřiňák (60. Alberto), Kania (75. Zogata) – Dedič (60. Juřena). Trenér: Zbončák

Střetnutí se odehrálo na Širůchu ve Starém Městě, kde místní klub před léty vyválčil postup mezi elitu a posléze přesídlil do sousedního Uherského Hradiště.

Trenéři Třince Martin Zbončák se Zdeňkem Cieslarem opět dali důvěru jedenáctce, která se blížila složení, v němž Třinec nastupoval k jarním zápasům.

Ačkoliv měl účastník Evropské ligy optickou převahu a častěji se pohyboval na polovině svého protivníka, pozorná obrana Třince ho do šancí moc nepouštěla.

Slezané, kteří nastoupili bez zdravotně indisponovaného stopera Braka, odolávali 25. minut.

Poté přišel postupný útok domácích, centr kapitána Kadlece z levé strany, Brandnerovo sklepnutí a Ljovinovo přesné zakončení – 1:0.

Další nebezpečné střelecké pokusy vzešly z kopaček Šašinky, Petržely, Havlíka a Brandnera, ovšem do průběžného stavu se i díky jistým zákrokům brankáře Hasalíka nepromítly.

Na druhé straně domácí obranu nejvíce pozlobil Kateřiňák, ale po drzé individuální akci už nestihl zakončit.

Pět minut po změně stran se skóre zápasu doprovázeného neustálým deštěm měnilo podruhé.

Několik stovek diváků, kteří téměř do posledního místa zaplnili tribunu, tleskalo Brandnerovi, který rychlý výpad do třinecké obrany zakončil nezištnou přihrávkou na skórujícího Petrželu – 2:0.

Po hodině hry měl stoprocentní šanci také Třinec. Juřena pláchl obraně, ale vybíhajícího brankáře nepřelstil.

Tým kouče Svědíka si vytvářel další šance, ale Kozák, Vecheta ani Polášek si na Hasalíka nepřišli.

V závěrečných minutách byli o poznání nebezpečnější hosté. Albertova pohotová střela se svezla po břevně, před Obadalem na poslední chvíli zasáhl stoper Hofmann a po Obadalově rohu a Zogatově hlavičce přestřelil bránu Samiec.

Dalším soupeřem třineckých fotbalistů bude v sobotu Sosnowiec.

Trenér Třince Martin Zbončák: „Soupeř nastoupil v silné sestavě, a i když prostřídal, na hřiště přišli další kvalitní hráči. Předvedli jsme dobrý, kvalitní výkon, obstáli i mladí hráči, kteří se pak dostali na hřiště. Našemu dobrému výkonu chyběl gól, protože možností ke skórování jsme měli docela dost. Kluci nepanikařili ani v těžkých situacích, snažili se kombinovat i při rozehrávce. Náš výkon pokazilo jen to, že jsme aspoň nesnížili na 2:1. Hráči nás však svým výkonem potěšili, vidíme, že máme na čem stavět. Věřím, že ty situace, které si vytvoříme, začneme v mistrovské soutěži proměňovat.“