První krok zvládli

První krok zvládli

(08.06.2017) Starší dorostenci zvládli důležitý poslední zápas základní části proti Prostějovu, zvítězili 3:0 a mohou se těšit na barážový dvojzápas o 1. dorosteneckou ligu.

14.kolo, čtvrtek 8.6.2017
FK Fotbal Třinec
3:0
(0:0)
1. SK Prostějov
Branky: 63. Jan Lasota (1:0), 74. Denis Nieslanik (2:0), 83. Denis Nieslanik (3:0). Rozhodčí: Ivan Vostrejž - Tomáš Sedláček, Petr Líkař. Žluté karty: Martin Konečný, Jan Latocha, Jiří Cieslar - Adam Marčík.
FK Fotbal Třinec: Ondřej Bocek - Martin Konečný (76. Roman Wilk), Michal Lanc, Marián Paholík), Jiří Cieslar, Jan Lasota (88. Marek Zahaluk), Martin Samiec, Jan Latocha (85. Andrej Ceniga), Denis Nieslanik, Denis Štefánik (67. Michal Kvapil), Petr Chloň. Trenér: Petr Sostřonek.
1. SK Prostějov: David Šarman - Martin Moštěk, Martin Popelka, Radek Smékal (85. Jan Veselý), Martin Krátký), Martin Luža (72. Lukáš Grulich), Adam Popovič (80. Denis Přikryl), Michal Zapletal, Dominik Kyselý (80. David Holub), Tomáš Škrábal (85. Adam Zatloukal), Adam Marčík. Trenér: Radim Weisser.
Počet diváků: 123

Komentář k zápasu

Třinečtí mladíci vstupovali do zápasu v nevýhodné pozici. Pro postup do baráže potřebovali zvítězit minimálně o dva góly. Jiný výsledek by posouval do vyřazovacích bojů Prostějov.

První poločas příliš šancí nenabídl. Prostějov se k ničemu nedostal, únik Latochy na druhé straně hostující obrana uhasila na poslední chvíli, hlavička Štefánika po centru Chloně proletěla těsně nad břevnem.

Po přestávce začaly útočné hody. V úvodu druhé půle pálil nad bránu Nieslanik. Na druhé straně musel Marčíkův útok hasit famózním zákrokem nohou Bocek.

Stejný souboj svedli oba hráči i v 55. a 58. minutě, ale třinecký gólman byl i v těchto případech proti mladému hráči s druholigovými zkušenostmi úspěšný.

První gól padl v 63. minutě. Centr Samiece z pravé strany prodloužil jeden z obránců Prostějova k Janu Lasotovi, který se uvolnil přes svého obránce a střelou po zemi ke vzdálenější tyči rozradostnil diváky na stadionu.

Poté měl svou poslední šanci v utkání Marčík, ale smolař zápasu nevyzrál na třineckého gólmana ani z dorážky. Jeden gól Marčíka by pravděpodobně přiblížil Prostějov k postupu. Postupové šance se překlonily na stranu Třince v 75. minutě. Rohový kop Jiřího Cieslara prodloužil hlavou do prostějovské brány Denis Nieslanik.

Stejná dvojice se postarala i o postupovou pojistku v 83. minutě. Centr Jiřího Cieslara z pravé strany lehce lízl Denis Nieslanik. Brankář Šarman již na změnu směru nedokázal zareagovat a míč propustil do brány.

Družina trenéra Petra Sostřonka si vítězstvím zajistila konečné druhé místo se čtyřbodovou ztrátou za vítězným Frýdkem-Místkem. O soupeři pro baráž se rozhodne po skončení nejvyšší dorostenecké soutěže.

Sdílet článek:
 
Aktuální články
 
 

Třinečtí se pokusí potvrdit domácí vítězství ve Varnsdorfu

Závěr 9. kola FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY obstará duel na česko-německém pomezí. Náš tým se na stadionu v Kotlině střetne s domácím Varnsdorfem. Utkání se uskuteční v neděli 23. září od 16:30.

 
 
 
Zápasový servis
 
 
 
 
 
Copyright © 2009-2018 FK Fotbal Třinec & eSports.cz, s.r.o. Informace o autorských právech  | RSS kanál