()

přát., sobota 9.1.2010
FK Fotbal Třinec
2:1
(1:1)
Slavia Orlová
Branky: Szmek, Doležal – Kadlčák. Rozhodčí: Szarowski, bez karet.
FK Fotbal Třinec: 1. poločas: Lipčák – Lisický, Buzek, Kuděla, Bednarek – Malíř, Chlebek, Ceplák, Eismann – Szmek, Matůš.
2. poločas: Maťašovský – Hrdlovič, Buzek, Hupka, Martinčík – Joukl, Chlebek, Hanus, Byrtus – Doležal, Onuchukwu. Trenér: Neček.
Počet diváků: 0

Komentář k zápasu

Po příjezdu z kondičního soustředění se hráči fotbalového Třince poměřili s divizní Orlovou – s týmem, který v létě brankou Hrdloviče vyřadili v úvodním kole domácího poháru Ondrášovka Cupu.

Do zápasu nezasáhli brankáři Václav Bruk a Lukáš Gaszczyk, zraněný záložník Petr Stýskala a útočník Lukáš Kajfosz, který šel hrát za dorost.

V sestavě Orlové byla řada zkušených hráčů, kteří si v minulosti zahráli druhou nebo třetí ligu – například exkarvinský Milan Prčík či exhavířovský kapitán týmu Karel Sochora, jenž před několika lety půl roku hostoval v mužstvu pod Javorovým.

Favorizovaný Třinec skoro celých 90. minut kontroloval míč. Divizní celek se vesměs bránil na vlastní polovině, před pokutové území zkušenějšího protivníka se dostával sporadicky. To mu však stačilo k tomu, aby se po zaváhání obrany a přesně umístěné střele Kadlčáka dostal v prvním poločase do vedení.

V modrých dresech hrající Třinec celý zápas vytrvale útočil a dostával se do jedné šance za druhou. Zakončení mu ale drhlo. Na místě defenzivního záložníka hrající Chlebek trefil  po centru Lisickéhohlavou tyč, konstrukci brány rozezněl také Matůš, který posléze nevyužil žádnou ze svých tří šancí. Ke gólům nevedly ani střely Szmeka, Cepláka, Eismanna, Malíře, Martinčíka, Hrdloviče a Onuchukwy.

Prvního gólového úspěchu se hostitelé dočkali ještě před přestávkou – Eismann přesným centrem z levé strany posadil míč na hlavu Szmeka, který se nespletl. O druhý zásah se zasloužil povedeným průnikem mladý záložník Byrtus – v souboji jeden na jednoho obešel protihráče a poté předložil přesnou přihrávku Doležalovi, jenž pomocí tyče docílil vítězné branky.

Další přípravný duel je na programu příští neděli, Třinečtí zajíždějí do Uničova, jehož barvy hájí bývalý fotbalista Třince, obránce Michal Sostřonek.

Ohlasy trenérů

Byl to spíše průměrný zápas s řadou nedostatků. Na hráčích bylo znát, že s míčem moc nepracovali, například dlouhé přihrávky byly místy neadresné. Na druhou stranu jsme se snažili hrát aktivně a zapojovat do útočení krajní obránce i záložníky. Měli jsme vytrvalou územní převahu a nespočet šancí, jak v prvním tak i v druhém poločase. Opět se ukázala naše stara bolest – proměňování příležitostí,“ zrekapituloval střetnutí první trenér Karel Kula.

Sdílet článek:
 
Aktuální články
 
 

Zimní příprava mládeže je v plném proudu

V novém roce již všechny mládežnické kategorie trénují a probíhá jejich příprava na jarní část soutěže. První turnaje i přípravná utkání mají mnozí za sebou a pokračují v plnění tréninkových procesů, které jim trenéři připravili.

 
 
 
Zápasový servis
 
 
 
 
 
Copyright © 2009-2020 FK Fotbal Třinec & eSports.cz, s.r.o. Informace o autorských právech  | RSS kanál