Aj tak sme stále frajeri

(14.04.2015) Slova písně Petra Nagyho ideálně pasují k třineckým fotbalistům. Ti bojovali o postup do vysněného semifinále do posledního dechu, bohužel od Liberce inkasovali rozhodující úder v 88. minutě. Přestože padli, zaslouží si velké uznání.

ČP-ČF2, úterý 14.4.2015
FC Slovan Liberec
2:0
(0:0)
Branky: 67. Michal Breznaník (1:0), 88. David Pavelka (2:0). Rozhodčí: Ondřej Pechanec - Ondřej Pelikán, Stanislav Pochylý. Žluté karty: Soune Soungole, Michal Breznaník, David Pavelka - Lukáš Kubáň, Václav Tomeček, Tomáš Matoušek, Pavel Malcharek. Červené karty: 89. Tomáš Matoušek, 90. Lukáš Kubáň (oba Třinec).
FC Slovan Liberec: Ondřej Kolář – Vladimír Coufal, Erich Brabec, Jiří Pimpara, Jiří Fleišman – Soune Soungole (69. David Pavelka) – Djika Douglas (61. Kevin Luckassen), Martin Frýdek, Tomáš Ďubek, Michal Breznaník – Moustapha Ndiaye (55. Marek Bakoš). Trenér: David Vavruška.
FK Fotbal Třinec: Lukáš Paleček – Tomáš Matoušek, Benjamin Vomáčka, Pavel Hloch, Lukáš Kubáň – Václav Tomeček (71. Petr Joukl), Miroslav Ceplák, Martin Motyčka, Michael Hupka – Ondřej Smetana (35. René Dedič), Pavel Malchárek (85. Marek Čelůstka). Trenér: Marek Kalivoda.
Počet diváků: 2224

Scénář zápasu částečně napsal výsledek prvního vzájemného duelu, který skončil na stadionu Rudolfa Labaje vítězstvím 3:1. Liberečtí pokud chtěli postoupit, museli zvítězit minimálně 2:0.

Třinecký trenér Marek Kalivoda postavil taktiku na jednu kartu. Precizní obrana bíločervených dlouho zlobila libereckou ofenzívu. Domácí se nemohli prosadit do velké šance. Pokud už si nějakou vypracovali, výborným zákrokem se zaskvěl brankář Paleček.

Neprůstřelnost třineckého brankáře vydržela až do 67. minuty. Poté se zpoza vápna napřáhl Michal Breznaník, krásnou střelou rozradostnil více než dva tisíce diváků a odstartoval hon Liberce za postupovým gólem.

Pevná ocelová obrana odolávala před nájezdy Liberečáků, kteří se s přibývajícím časem usazovali na soupeřově polovině. Až dvě minuty před koncem se míče na hranici vápna zmocnil David Pavelka a přesnou střelou k tyči přesunul semifinálovou vstupenku na domácí lavičku.

Třinečtí se v závěru snažili s výsledkem něco udělat, jenže dva zbytečné zákroky Matouška a Kubáně ocenil rozhodčí Pechanec druhou žlutou kartu a Slezané dohrávali v devíti lidech.

Liberec díky vstřelené brance na třineckém trávníku postoupil do semifinále Poháru FAČR. Třinec zopakoval výsledek z před sedmi let, a končí mezi nejlepší osmičkou.