Baník vytrestal nefungující obranu

Baník vytrestal nefungující obranu

(21.10.2018) Devět gólů padlo v dnešním utkání Juniorské ligy mezi Třincem a Baníkem. Po tenisovém výsledku z prvního poločasu se Třinečtí zmátořili a prohráli s ostravským celkem 2:7.

12.kolo, neděle 21.10.2018
FK Fotbal Třinec
2:7
(1:6)
FC Baník Ostrava
Branky: 15. Jakub Bolf (0:1), 23. David Buchta (0:2), 24. Michal Klec (1:2), 30. Aleš Mooc (1:3), 32. Filip Kaloč (1:4), 40. Filip Kaloč (1:5), 42. Bronislav Stáňa (1:6), 53. David Buchta (1:7), 90. René Dedič (2:7). Rozhodčí: Radek Dubravský - Petr Antoníček, Valter Boček. Žluté karty: Lukáš Cienciala, Petr Chloň, Denis Nieslanik - Jakub Bolf.
FK Fotbal Třinec: Marek Kubik - Petr Chloň (46. Vojtěch Cieslar), Mikk Reintam (46. Stanislav Potůček), Michal Lanc (46. Jiří Cieslar), Martin Konečný (46. Jan Lasota) - Marek Zahaluk (46. Denis Nieslanik), Petr Joukl, Michal Klec, Martin Samiec, Lukáš Cienciala - René Dedič. Trenér: Svatopluk Schäfer.
FC Baník Ostrava: Jakub Lapeš - Bronislav Stáňa, Petr Breda, Aleš Mooc, Robert Russmann - Jakub Bolf (81. Ondřej Dolba), Lukáš Lehnert, Filip Kaloč, Denis Granečný (67. Arziman Rizmanov) - David Buchta (57. Lukáš Ptáček), Ondřej Chvěja (77. Tomáš Tůma). Trenér: Daniel Tchuř.
Počet diváků: 21

Komentář k zápasu

I přes posily z A-mužstva to byl zápas jako z černého snu. V první půli hořela třinecká obrana jako papír, přestože v jejím středu byl Mikk Reintam.

Ostravané se dostávali do šancí velmi často. Ve 4. minutě Lehnert z bezprostřední blízkosti přestřelil třineckou bránu. Další ataky ostravské ofenzívy třinecká obrana ustála, až přišla 16. minuta, Jakub Bolf obdržel přihrávku mezi třinecké stopery a střelou k pravé tyči otevřel skóre zápasu.

Za dalších sedm minut už Ostravané vedli 0:2. David Buchta v běžeckém souboji nedal Reintamovi šanci, kličkou poslal na párek brankáře Kubika a celou akci uzavřel střelou do prázdné brány.

Třinečtí se prosadili ve 25. minutě. Ciencialovu přihrávku před malé vápno usměrnil k pravé tyči Michal Klec a vykřesal naději na lepší výsledek.

Naděje však brzo umřela. Ve 30. minutě hosté udeřili z rohového kopu. Po kombinaci na pravé straně nedokázal Kubík zkrotit střelu Aleše Mooce.

Za krátkou chvíli pak Russmann zpětnou přihrávkou nabídl gólovku Filipovi Kaločovi, který střelou k pravé tyči zvýšil už na 1:4.

Baník udeřil do poločasu ještě dvakrát. Ve 41. minutě Filip Kaloč prodloužil rohový kop z pravé strany přímo do brány. Tenisový výsledek uzavřel po závaru v pokutovém území zakončující Bronislav Stáňa.

Do druhého poločasu třinečtí trenéři zcela vyměnili zadní čtveřici. Do obrany se tak posunuli záložníci Joukl, Samiec a Cienciala a k nim přibyl Potůček.

I tak se Ostravané ve druhém poločase střelecky prosadili, avšak pouze jednou. V 54. minutě využil chybu třinecké defenzívy David Buchta a svým druhým gólem v utkání zvýšil na 1:7.

V dalším průběhu zahodili gólové příležitosti dvakrát Chvěja, jednou Bolf a Rizvanov, ale osmý gól už Ostravané nepřidali. V závěru zápasu ještě výsledek kosmeticky upravil René Dedič, který proměnil v gól přihrávku Nieslanika z pravé strany.

Sdílet článek:
 
Aktuální články
 
 

Marián Krajčovič slaví sedmdesátiny

Sedmdesáté narozeniny dnes slaví někdejší třinecký fotbalista Marián Krajčovič. K dlouhému zástupu gratulantů se připojuje rovněž třinecký fotbalový klub s přáním pevného zdraví a mnoha úspěchů v osobním životě.

 
 
 
Zápasový servis
 
 

Reportáž

 
 
 
Copyright © 2009-2021 FK Fotbal Třinec & eSports.cz, s.r.o. Informace o autorských právech  | RSS kanál