Blaničtí rytíři urvali bod v závěru

(22.10.2011) Opět rozhodl závšrt utkání. Bohužel ve Vlašimi znovu pro domácí, kteří dokázali pět minut před koncem srovnat na 2:2. Branky Třince vstřelili Matoušek a Gavlák.

12.kolo, sobota 22.10.2011
FC Sellier & Bellot Vlašim
2:2
(1:0)
Branky: 36. Martin Kotyza (1:0), 55. Tomáš Matoušek (1:1), 56. Tomáš Gavlák (1:2), 85. Ondřej Průcha (2:2). Rozhodčí: Jaroslav Bílek - Petr Blažej, Libor Zeman. Žluté karty: Petr Mareš, Jiří Petrů (oba Vlašim).
FC Sellier & Bellot Vlašim: Michal Toma - Lukáš Vebr, Jiří Petrů, Marek Nešpor (77. Ondřej Průcha), Daniel Nešpor - Petr Mareš - Ladislav Janda, Martin Kotyza, Vladimír Pokorný (61. Michal Macek), David Norek (70. Jakub Vojta) - Miroslav Strnad. Trenér: Roman Nádvorník.
FK Fotbal Třinec: Martin Lipčák - Pavel Malíř, Michael Hupka, Radek Kuděla, Tomáš Matoušek - Jiří Pešek (64. Petr Joukl), Martin Maroši (90. Martin Pospíšil), Daniel Rehák, Miroslav Ceplák - Martin Surynek (79. Petr Nekuda), Tomáš Gavlák. Trenér: Ľubomír Luhový.
Počet diváků: 428

Zajímavý fotbal v mrazivém počasí nabídlo utkání 12. kola ve Vlašimi. Domácí se snažili hned od úvodních minut vstřelit gól, vytvořili si několik šancí, ale s těmi si poradila třinecká defenzíva v čele s brankářem Lipčákem. Třinecký gólman v první půli nestačil pouze na střelu Kotyzy, kterému nabídl gólovku přihrávající Pokorný.

Slezané udeřili po změně stran a hned dvakrát v rozmezí jedné minuty. V 55. minutě přišel centr z pravé strany, Gavlák hlavou míč ideálně netrefil, za to Matoušek už ano - 1:1. Hned vzápětí utekl po levé straně Ceplák, přihrávkou vybídl do výborné příležitosti Gavláka a třinecký dlouhán nedal Tomovi šanci.

Tak jako na jaře i dnes se domácí u inkasovaného gólu těžko vzpamatovávali, neboť jejich přihrávky často končily před šestnáctkou. Až pět minut před koncem zařídil bod pro domácí se štěstím střídající Průcha.

Patrik Krabec (trenér Třince): "Před zápasem by jsme bod brali. V průběhu utkání jsme pomýšleli na tři, bohužel jsme nechali v závěru soupeře vyrovnat. Remíza je spravedlivá."