Bodovou sérii přerušilo Ústí

(08.10.2011) Vedoucí celek druhé ligy z Ústí nad Labem potvrdil v domácím prostředí roli favorita a přerušil šestizápasovou bodovou sérii Třince. O výsledku rozhodla situace z 63. minuty, kdy Brunclík svým důrazem překonal hlavou Martina Lipčáka.

10.kolo, sobota 8.10.2011
FK Ústí nad Labem
1:0
(0:0)
Branka: 63. David Brunclík (1:0). Rozhodčí: Petr Ardeleánu - Jiří Moláček, Michal Urban. Žluté karty: Richard Veverka, Michal Zeman, David Jablonský - Petr Nekuda, Martin Maroši.
FK Ústí nad Labem: Radim Novák - Michal Zeman, Pavel Džuban, David Jablonský, Ladislav Benčík - David Brunclík, Milan Zachariáš, Jan Martykán, Zdeněk Volek - Richard Veverka (88. Petr Dragoun), Pavel Moulis (81. Martin Holek). Trenér: Svatopluk Habanec.
FK Fotbal Třinec: Martin Lipčák - Pavel Malíř, Michael Hupka, Radek Kuděla, Tomáš Matoušek - Jiří Pešek (70. Petr Joukl), Martin Maroši, Daniel Rehák (76. Patrik Siegl), Miroslav Ceplák - Petr Nekuda (78. Tomáš Gavlák), Martin Surynek. Trenér: Ľubomír Luhový.
Počet diváků: 646

Historie se ráda opakuje. Také před dvěmi lety Ústí bojovalo o čelo tabulky a vzájemný zápas pískal jako hlavní rozhodčí Petr Ardeleánu. Ten na sebe upozornil památným gólem, který vůbec nepadl (info o utkání zde). Ani dnes nezůstal bez poskvrny.

Pojďme ale postupně. Lepší vstup do zápasu zažili domácí, v úvodních minutách svého soupeře přehrávali a vytvořili si několik nebezpečných šancí. Ve 4. minutě vykopával Malíř z brankové čáry lob Moulise. Ústecký záložník se mohl prosadit i o šest minut později, ale jeho únik stačil čistě zastavit stoper Kuděla.

Ve 12. minutě zvýšil divákům hladinu adrenalinu Džuban. Ústecký stoper se dostal na hranici vápna k odraženému balónu a tvrdou ranou těsně nad zemí orazítkoval levou tyč třinecké brány.

Důležitý okamžik nastal na přelomu první a druhé půlhodiny zápasu. Třinečtí krásnou kombinací před vápnem vyšachovali ze hry ústeckou defenzívu, Nekuda byl na hranici vápna faulován, Surynek převzal míč, položil si brankáře a předložil balón Peškovi. Mladý záložník měl před sebou prázdnou bránu a úspěšně míč uklidil do sítě. Bohužel před přechodem míče přes brankovou čáru zazněla píšťalka sudího Ardeleána, který místo dohrání akce nepochopitelně nařídil přímý kop. Míč si na hranici vápna označené bílou čárou připravila dvojice Maroši - Ceplák, druhý jmenovaný překopl zeď ve vzdálenosti nanejvýš šesti metrů a trefil břevno Novákovy svatyně.

Ani v dalším průběhu utkání nenudilo. Ve 33. minutě Surynek zahodil dobrou příležitost, podobně si počínal na druhé straně Brunclík.

Po změně stran se oba celky snažily prosadit rychlými akcemi po celém hřišti. Po jednom z rychlých protiútoků se k míči dostal na levé straně Volek a křížnou tvrdou střelou jen těsně minul vzdálenější tyč třinecké brány.

Jediný a zároveň rozhodující gól padl v 63. minutě. Volek si udělal na levé straně trochu prostoru, odcentroval na vzdálenější tyč, kde David Brunclík svým důrazem přehlavičkoval Cepláka a i když si Lipčák sáhl na míč, jeho cestě do branky už nezabránil - 1:0.

Vedoucí gól domácí nabudil, tým trenéra Habance chytil druhý dech a nebezpečně hrozil i v další části zápasu. Největším spalovačem byl útočník Richard Veverka, který od úvodní branky zahodil další čtyři šance.

Poslední slovo na změnu skóre však měli hráči v červených dresech. Na rohový kop střídajícího Siegla si nejlépe naskočil Hupka a hlavou vystrašil brankáře Nováka jenž se štěstím lapil míč do rukavic.

Domácí dobrou taktickou hrou v závěru zápasu uhájili jednobrankové vedení a tak jako předchozím čtyřem, ani Třinci nepovolili export bodů ze svého stadionu.