Export tří bodů ze severu Čech

(04.09.2011) Třinečtí odjíždějí z hornického města s plným počtem bodů. O výsledku rozhodla 68. minuta, vyloučení Hofmanna a přesně trefený přímý kop v podání Siegla. Třinečtí se tímto vítězstvím dostávají v tabulce pravdy do kladných čísel.

5.kolo, neděle 4.9.2011
FK Baník Most
1:4
(1:1)
Branky: 20. Pavel Malíř (penalta, 0:1), 45. Siarhei Rusetski (1:1), 70. Patrik Siegl (1:2), 78. Martin Surynek (1:3), 90+2. Tomáš Gavlák (1:4). Rozhodčí: Tomáš Kocourek - Jiří Moláček, Tomáš Kovařík. Žluté karty: Karel Christof - Petr Lisický, Patrik Siegl, Petr Joukl. Červená karta: 68. Stanislav Hofmann (Most).
FK Baník Most: Jakub Pokorný - Petr Jendruščák, Stanislav Hofmann, Petr Bohata, Petr Řehák (83. Ondřej Běloušek) - Siarhei Rusetski, Karel Christof (72. Martin Vodička), Ezequiel Rosendo, Patrick Oboya - Zoran Danoski (63. Martin Bednář), Jaroslav Frnoch. Trenér: Michal Zach.
FK Fotbal Třinec: Martin Lipčák - Petr Lisický, Radek Kuděla, Daniel Rehák, Patrik Siegl - Pavel Malíř, Martin Pospíšil (65. Miroslav Ceplák), Martin Maroši, Petr Joukl - Radek Szmek (82. Tomáš Gavlák), Petr Nekuda (58. Martin Surynek). Trenér: Ľubomír Luhový.
Počet diváků: 698

Souboj sousedů v tabulce na Severu Čech byl od úvodního hvizdu vyrovnaný. Oba týmy se střídali v šancích. Na domácí straně své příležitosti zahodili Bohata (po přímém kopu Jendruščáka poslal míč hlavou do klečícího Lipčáka), dvakrát Rosendo (při první ukázal Třineckým záda, udělal si Lipčáka, ale neuklidil míč do brány, při druhé napálil míč zpoza penaltového bodu nad bránu) a Danoski (v akrobatické pozici tečoval míč, Lipčák reflexivně vytlačil balón mimo bránu).

Třinečtí nejvíce zahrozili v 10. minutě po centru Joukla a hlavičce Nekudy. První gólový moment diváci viděli ve 20. minutě, když byl ve vápně faulován Nekuda a rozhodčí po chvilce váhání fouknul penaltu. Míč si na bílý bod postavil Pavel Malíř a střelou do levé poloviny brány otevřel skóre - 0:1.

Bohužel pro Třinec se horníkům v závěru poločasu podařilo vyrovnat. Aut Řeháka propadl vápnem až k nekrytému Siarhei Rusetskému a ten nemohl z pětky minout - 1:1.

O přestávce přišla v třinecké kabině velká bouře. Slezané po přestávce začali hrát takticky vyspěle a soupeře nepustil do žádné tutové šance. Do dobrých možností se dostal pouze Rusetski. V prvním případě jeho hlavičku lapil Lipčák, ve druhém technickou střelou obstřelil kromě třineckého brankáře i branku.

Hostům přinesla ovoce trpělivost, když své útoky připravovali dlouhými pasy za obranu. Dlouho jim to nevycházelo, až přišla 68. minuta, Ceplák se prodral před Hofmanna a běžel sám na bránu. Domácí stoper sáhl po záchranné brzdě a stáhl soupeře k zemi. Následoval přímý kop a červená karta pro mosteckého hráče. K přímému kopu se postavil Patrik Siegl a přesnou střelou poslal míč do šibenice. Gólman Pokorný si na balón sáhl, ale nad bránu ho nevytáhl - 1:2.

Druhý gól Třince domácí nalomil, ti se i v deseti snažili něco vytvořit, naopak slezský bílý balet v jedenácti lidech chodil do nebezpečných brejků, po kterých přidal další dvě branky.

V 78. minutě dostal Martin Surynek přihrávku z pravé strany, prokličkoval se až před malé vápno a prudkou střelou z velkého úhlu zatloukl třetí hřebík do mostecké rakve - 1:3.

Brejkově naladění hosté hrozili dál. Soupeři ukázal záda Szmek, ale jeho technickou střelu brankář Pokorný vyrazil. Stejně si poradil i se střelou Marošiho z pravého rohu vápna. Proti Surynkovi zasahovat nemusel, neboť třinecký útočník z těžkého úhlu přestřelil bránu a zaváhal i Ceplák, jenž byl sám před gólmanem.

Ten poslední přidal v nastaveném čase po centru Malíře před brankou špatně střežený Tomáš Gavlák a upravil vítězství ocelářů na rozdíl tří branek - 1:4.

Třinečtí se vítězstvím na severu Čech posunuli v tabulce na sedmé místo o skóre za sedmibodovou Vlašim. V dalším kole přivítají na domácím hřišti Baník Sokolov.

AUDIO: Hodnocení trenérů Lubomíra Luhového (Třinec) a Michala Zacha (Most).