Generálka s Hlučínem jasně pro Třinec

(26.02.2010) Další vysoké vítězství v zimní přípravě si na své konto připsali třinečtí fotbalisté. V Ropici porazili v generálce na ligu Hlučín 5:1. Na žádost soupeře se utkání odehrálo v režimu utajení.

přát., pátek 26.2.2010
5:1
(2:1)
FC Hlučín
Branky Třince: 19. Joukl, 23. Hupka, 57. Matůš, 59. Kobylík, 79. Ceplák - 45. Gulajev (pen.). Rozhodčí: Klečacký. ŽK: Ceplák.
FK Fotbal Třinec:

1. poločas: Bruk - Lisický, Buzek, Hupka, Martinčík - Joukl, Ceplák, Maroši, Byrtus - Onuchukwu, Doležal.

2. poločas: Bruk - Lisický, Chlebek, Kuděla, Bednarek - Malíř, Ceplák, Kobylík, Eismann - Matůš, Szmek.

Počet diváků: 0

Na hrbolatém trávníku nastoupili svěřenci trenérů Nečka a Kuly k poslednímu přátelskému zápasu v zimní přípravě.

Do zápasu se čtrnáctým celkem druholigové tabulky nenastoupila trojice Lipčák, Hrdlovič a Hanus.

Bojovné utkání příliš šancí v prvním poločase nenabídlo. V 15. minutě Byrtus přízemním centrem vybídl ke střele Marošiho, slovenský středopolař však střelou po zemi minul hlučínskou bránu.

O první změnu skóre se postaral Joukl. Jeho rychlý a dravý průnik po pravé straně zakončil přesnou střelou podél hlučínského brankáře.

Muž z Hrčavy měl prsty i ve druhém gólu. Jeho přímý kop z levé strany zpracoval Onuchukwu a rychle vystřelil. Hlučínský gólman míč pouze vyrazil vedle sebe, kde roli uklízečky splnil Hupka - 2:0.

V závěru první půle ukázal všem záda Doležal, před hostujícím brankářem přihrál do ještě lepší pozice Ebusovi, bohužel ten z nepochopitelných důvodů minul prázdnou branku.

Naopak na druhé straně fauloval hlučínského útočníka Buzek a Gulajev z penalty snížil na 2:1.

Do druhé půle udělali domácí trenéři osm změn. Na hřišti zůstala pouze trojice Bruk, Lisický, Ceplák.

Třinečtí po změně stran zpřesnili hru a krásnou kombinací po ose Malíř - Eismann - Matůš přidal posledně jmenovaný hlavou třetí gól.

První zápas Hlučína na přírodní trávě nevypadal příliš dobře ani o dvě minuty později. Nejprve Malířovu dělovku vyrazil gólman Hanuš, aby po sérii přihrávek Kobylík vymetl prudkou ranou pavučinu v levém horním rohu hlučínské brány.

Hlučínské rozpoložení dokumentoval deset minut před koncem brankář Hanuš. Ten si nedokázal poradit z přízemní střelou Cepláka z pětadvaceti metrů.

V závěru zápasu měl práci i brankář Bruk, ale další branku za svá záda již nepustil.

Hoši zpod Javorového zvládli generálku na ligu a již se mohou těšit na první mistrovské utkání, které je čeká ve čtvrtek 4. března na Strahově proti rezervě Sparty.