Junioři na úvod překvapili

(18.02.2019) Na podzim od Baníku schytali dva debakly. Nyní se naši junioři ukázali v daleko lepším světle a v Ostravě uhráli bod za remízu 1:1, bohužel v tabulce zůstávají nadále poslední.

17.kolo, pondělí 18.2.2019
FC Baník Ostrava
1:1
(1:1)
Branky: 6. David Buchta (penalta, 1:0), 18. Petr Joukl (1:1). Rozhodčí: Radek Dubravský – Petr Antoníček, Lukáš Lakomý. Žluté karty: Ondřej Kubík, Milan Urban – Martin Samiec, Stanislav Potůček.
FC Baník Ostrava: Radovan Murin – Lukáš Lehnert, David Buchta, Jakub Bolf, Jakub Blejchař, Martin Krakovčík, Tomáš Tůma (46. Milan Urban), Robert Russmann, Ondřej Dolba, Aleš Mooc, Ondřej Kubík. Trenér: Daniel Tchuř.
FK Fotbal Třinec: Lukáš Paleček – Adam Witoszek (59. Pavol Ilko), Michal Lanc, Stanislav Potůček, Petr Chloň (87. Vojtěch Cieslar) – Petr Niemczyk, Petr Joukl, Martin Samiec, Jiří Cieslar, Lukáš Cienciala – Denis Nieslanik. Trenér: Svatopluk Schäfer.
Počet diváků: 48

Vstup do úvodního jarního duelu se Třinci příliš nevydařil. Už v šesté minutě musel brankář Paleček čelit pokutovému kopu. Razantní střelu k levé tyči v podání Davida Buchty nedokázal zneškodnit a tak Ostrava vedla 1:0.

Třinečtí v předchozích dvou vzájemných zápasech inkasovali čtrnáct gólů. Většina z nich padla v první půli. Tentokrát tomu tak nebylo. Navíc v 18. minutě se ze střední vzdálenosti opřel do míče Petr Joukl a krásnou střelou k pravé tyči vyrovnal na 1:1.

Tým trenérů Jakuse a Schäfera předváděl dobrý výkon, svého soupeře nepouštěl do vážnějších šancí. Výjimkou byla dvě situace ve druhé půli. V 54. minutě přilétl centr z pravé strany na hlavu Mooce, jenže ten v gólové situaci přestřelil bránu. O třináct minut později Mooc proměnil do role nahrávače, krásnou uličkou vybídl do šance Lehnerta, jenže ostravský útočník zbrklou střelou minul pravou tyč Palečkovy brány.

I naši hráči měli dvě dobré příležitosti. První z nich poslal mimo hřiště Joukl, když jeho točená střela z hranice šestnáctky jen těsně minula spojnici levé tyče a břevna. V 83. minutě mohl o třineckém vítězství rozhodnout Ilko, ale po centru Joukla jeho prudkou přízemní střelu vyrazil gólman Murin.