Junioři na závěr obrali Příbram

(27.05.2019) Tým Svatopluka Schäfera končí letošní ročník Juniorské ligy na 19. místě. Rozhodlo o tom poslední kolo a vítězství Slezanů v Příbrami, po kterém Třinečtí přeskočili v tabulce poslední Karvinou.

N9, pondělí 27.5.2019
1. FK Příbram
1:2
(1:1)
Branky: 35. Luis Arroyo (penalta, 0:1), 45. František Belej (1:1), 53. Denis Nieslanik (1:2). Rozhodčí: Petr Blažej - Ivo Nádvorník, Kamil Hájek. Žluté karty: Marek Šíma - Francisco Nazareno. Červená karta: 84. Marek Šíma (Příbram).
1. FK Příbram: Marek Boháč - Vojta Jelínek, Marek Šíma, Dominik Duda (74. Matěj Vodhradský), Jiří Mezera, Jiří Vlček, František Belej, Filip Vavruška (78. Denis Budínský), Martin Polák (74. Stanislav Vokurka), Petr Sirotek, Rostislav Jandera. Trenér: Bohuslav Pilný.
FK Fotbal Třinec: Lukáš Paleček - Petr Chloň, Stanislav Potůček, Imrich Bedecs, Martin Konečný - Matěj Schwendt, Francisco Nazareno (78. Michal Lanc), Jiří Cieslar, Lukáš Cienciala (86. Adam Witoszek) - Luis Arroyo (46. Vojtěch Cieslar), Denis Nieslanik. Trenér: Svatopluk Schäfer.
Počet diváků: 0

Závěr sezóny vyšperkovali naši junioři s pomocí několika zástupců z A-mužstva povedeným výkonem od první do poslední minuty. Soupeře v první půli až na jeden moment do gólové příležitosti nepustili, naopak sami mohli několikrát zahrozit.

Ve 14. minutě se proběhl po levé straně Arroyo, v brejkové situaci nabídl gólovou šanci na druhé straně Chloňovi, kterého vychytal brankář Boháč.

Zkušený brankář Příbrami si poradil i s gólovou příležitostí Jiřího Cieslara. Třinecký záložník prudkou střelou ze středu pokutového území nechal vyniknout domácího gólmana. Vzápětí se u odraženého míče objevil Arroyo, ale balón nakopl vysoko nad bránu.

Aktivní Luis Arroyo byl důležitým mužem i v dalším momentu. Svým průnikem středem hřiště donutil k faulu domácího Šímu. Sám faulovaný hráč si postavil míč na penaltový puntík a střelou po zemi do protipohybu brankáře otevřel skóre.

Bohužel závěr poločasu využil ke srovnání František Belej. Příbramský hráč utekl po pravé straně a střelou po zemi k bližší tyči překonal gólmana Palečka.

Druhý poločas odstartoval Schwendt střelou z přímého kopu, kterou gólman Boháč vyrazil. Stejná dvojice proti sobě stála o pár minut později, ale Schwendt z hranice šestnáctky netrefil bránu.

Uspěl až v 57. minutě po střílené přihrávce Vojtěcha Cieslara ve skluzu zakončující Denis Nieslanik. Třinecký odchovanec po premiérovém druholigovém startu rozhodl o vítězství třinecké juniorky.

V dalším průběhu už gól nepadl, přestože Třinečtí měli několik příležitostí. Nejprve po přihrávce Vojtěcha Cieslara střílel z levé strany Cienciala, po průniku levou stranou zakončoval akci Konečný. V obou případech byl úspěšný brankář Boháč. Sérii zahozených šancí uzavřel Schwendt hlavičkou do břevna.

Tým pod vedením trenérů Schäfera a Joukla zvládl závěr na výbornou. Soupeře nepustil do šance, navíc svou aktivní hrou donutil k faulu vracejícího se Šímu, pro kterého utkání skončilo předčasně po červené kartě.