Mladíci Sparty uhájili body

(05.11.2011) Velké překvapení se zrodilo v Horních Počernicích. Mladíci Sparty rozhodli dvěma góly v úvodu utkání o nečekaném, ale zaslouženém vítězství 3:1.

14.kolo, sobota 5.11.2011
AC Sparta Praha "B"
3:1
(2:1)
Branky: 7. Quan Mac Hong (1:0), 12. Jakub Rada (penalta, 2:0), 19. Petr Joukl (2:1), 81. Quan Mac Hong (3:1). Rozhodčí: Pavel Orel - Milan Makovička, Adriana Šecová. Žluté karty: Erik Ujlaky, Roman Polom, Martin Frýdek, Jakub Rada, Miroslav Doležal - Michael Hupka, Petr Joukl, Martin Lipčák.
AC Sparta Praha "B": Luboš Kamenár - Pavel Tomášek, Miroslav Doležal, Jakub Brabec, Roman Polom - Erik Ujlaky, Quan Mac Hong (90. Jiří Mošna), Jakub Rada, Martin Frýdek (90. Jiří Smetana) - Bohumil Nádeníček (89. Jan Toms), Petr Putz. Trenér: Zdeněk Svoboda.
FK Fotbal Třinec: Martin Lipčák - Petr Joukl, Michael Hupka, Radek Kuděla, Tomáš Matoušek (77. Petr Nekuda) - Pavel Malíř, Martin Maroši (46. Martin Pospíšil), Daniel Rehák (52. Patrik Siegl), Miroslav Ceplák - Tomáš Gavlák, Martin Surynek. Trenér: Ľubomír Luhový.
Počet diváků: 292

Zápas proti rezervě aktuálního lídra Gambrinus ligy začal pro hosty jako z černého snu, neboť po 12 minutách vedli mladíci Sparty už 2:0.

Hon za třetím vítězstvím v sezóně začali Sparťané v 7. minutě, kdy chybu jednoho ze stoperů využil vietnamský záložník Quan Mac Hong a technickou střelou umístil míč nechytatelně k pravé tyči Lipčákovy brány - 1:0.

O čtyři minuty později bylo zle nedobře podruhé. V souboji s Putzem si pomohl faulem v šestnáctce obránce Hupka a kapitán Jakub Rada penaltu zkušeně proměnil - 2:0.

O rychle nabytý náskok mohli domácí fotbalisté stejně rychle přijít. V závěru první dvacetiminutovky byl faulován při pokusu o střelu Gavlák, Petr Joukl si postavil míč zhruba dvaadvacet metrů od brány a dostal dva pokusy. První mu předčasným vyběhnutím zblokoval Ujlaky, druhým už přesně k tyči rozvlnil síť Kamenárovy brány - 2:1.

I v dalším průběhu měli třinečtí stopeři co dělat, když museli zachytávat nebezpečně rozběhnuté ofenzivní hráče soupeře. Ti byli také u poslední větší šance prvního poločasu, kdy byl Frýdek sám před Lipčákem, ale z levého boku třineckého gólmana nepřekonal.

Druhý poločas přinesl kromě změny stran i změny na trávníku. Třinecký trenér se rozhodl vyměnit střed zálohy. Od úvodu poslal na trávník rychlonohého Pospíšila, vzápětí šel na trávník i zkušený Patrik Siegl. Nová dvojice pomohla zvýšit údernou sílu svého týmu, bohužel všechny nadějné pokusy končily buď mimo nebo v rukavicích brankáře Kamenára.

Domácí se ve druhém poločase k šancím moc nedostávali, avšak když se dostali, stálo to za to. V 62. minutě se po přihrávce z pravé strany dostal ke střele Frýdek a technickou ranou z „první“ poslal míč těsně pod břevno, odkud ho vynikajícím skokem vytlačil gólman Lipčák.

Bohužel ten už nestačil zlikvidovat rychlou protiakci domácích, kdy po přihrávce z pravé strany se k míči dostal ve vápně Quan Mac Hoan a střelou na vzdálenější tyč vrátil domácím dvougólové vedení.

Oceláři se v závěru pokoušeli s výsledkem něco udělat, ale jejich platonický tlak ke kvalitnímu gólovému zakončení nevedl a tak se po závěrečném hvizdu rozhodčího Orla mohli domácí radovat ze třetího vítězství v sezóně.