Na Lesní vládla Olomouc

(03.09.2018) Junioři Sigmy byli nad síly našich hráčů. I přes bojovný výkon byl soupeř přesnější v koncovce a po zásluze si odvezl tři body. Jediný gól domácích vstřelil z pokutového kopu Stanislav Potůček.

7.kolo, pondělí 3.9.2018
1:5
(1:3)
SK Sigma Olomouc
Branky: 11. Jakub Matoušek (0:1), 23. Stanislav Potůček (1:1), 40. Jiří Spáčil (1:2), 42. Pavel Zifčák (1:3), 74. Rostislav Baďura (1:4), 84. Ondřej Zmrzlý (1:5). Rozhodčí: Jakub Vojkovský - Radek Kotík, Jakub Mojžíš. Žluté karty: Ondřej Jalovičor, Petr Chloň - Michal Surzyn.
FK Fotbal Třinec: Marek Kubik - Petr Chloň, Stanislav Potůček, Michal Lanc, Martin Konečný (74. Roman Wilk) - Jiří Cieslar, Petr Joukl (64. Andrej Ceniga) - Vojtěch Cieslar (75. Filip Tatar), Filip Szotkowski (53. Marek Zahaluk), Jan Lasota (64. Ondřej Jalovičor) - Denis Nieslanik. Trenér: Svatopluk Schäfer.
SK Sigma Olomouc: Denis Gröger - Martin Diblík, Michal Surzyn, Jan Kodeš, David Nízký (64. Karim Boukhatem) - Jakub Matoušek (71. Vojtěch Kamas), Jiří Sláma (64. Mojmír Chytil), Jiří Spáčil, Pavel Zifčák - Ondřej Zmrzlý, Rostislav Baďura. Trenér: Josef Mucha.
Počet diváků: 50

Trenérské duo Schäfer – Jakus se muselo v utkání proti Olomouci obejít bez pomoci hráčů z A-mužstva. Starší hráče zastupoval pouze hrající asistent trenéra Petr Joukl.

Domácí už v úvodu tahali za kratší konec. Střelu Zifčáka ze střední vzdálenosti Kubik ještě vyrazil, ale v 11. minutě už třinecký gólman nestačil na únik Jakuba Matouška a jeho následný lob.

Hanáci vedli, byli při chuti a zkoušeli atakovat třineckou obranu středem i ze strany, ale až na Surzynovu střelu se jim to nedařilo. Navíc ve 22. minutě se dopustili porušení pravidla v pokutovém území a třinecký Stanislav Potůček z penalty vyrovnal na 1:1.

Rázem byli na koni domácí a když už to vypadalo, že by mohli zaútočit na vedení v utkání, přišel tvrdý trest. Ve 40. minutě si Jiří Spáčil vyměnil míč s Matouškem a střelou pod břevno vrátil hostům vedení. To o dvě minuty později navýšil olomoucký kapitán Pavel Zifčák střelou po zemi ke vzdálenější tyči.

Slezané si ani po změně stran nevypracovali vyloženou šanci ke vstřelení gólu, pološance zneškodnila obrana Hanáků v čele s brankářem Grögrem. Blízko gólu za to byli hosté. Střelu Baďury ve skluzu odrazil do tyče obránce Potůček.

Další góly padly až v poslední dvacetiminutovce. V 74. minutě dostal míč za záda gólmana Kubika Rostislav Baďura. O deset minut později se trefil Ondřej Zmrzlý, když špičkou kopačky dal míči nepředvídanou rotaci a střelou o tyč upravil výsledek na konečných 1:5.