Parádní druhá půle a Třinec poprvé doma vyhrál

(05.10.2013) Tragická první půle, bouřka v kabině a čtyři góly po změně stran do sítě soupeře. Takto by se dalo popsat utkání s Vltavínem z pohledu Třince. Domácí díky tomu mohli slavit první výhru před vlastním publikem.

10.kolo, sobota 5.10.2013
4:2
(0:2)
Loko Vltavín
Branky a asistence: 31. Tomáš Matějka (1:0), 37. Lukáš Pečeňa (as. Lukáš Láncz, 0:2), 55. Josef Čtvrtníček (as. Jaroslav Málek, 1:2), 72. Petr Cigánek (as. Miroslav Ceplák, 2:2), 80. Petr Cigánek (as. Tomáš Gavlák, 3:2), 83. Tomáš Gavlák (as. Michal Velner, 4:2). Rozhodčí: Petr Mikel - Stanislav Pochylý, Jan Machálek. Žluté karty: Josef Čtvrtníček, Petr Cigánek, Tomáš Matoušek, Pavel Malíř - Michal Bureš, Tomáš Matějka, Vladimír Valíček.
FK Fotbal Třinec: Václav Bruk - Michal Velner, Michael Hupka, Petr Cigánek, Tomáš Matoušek - Pavel Malíř, Martin Motyčka (46. Miroslav Ceplák), Jaroslav Málek, Petr Wojnar - Kamil Adamek (46. Tomáš Gavlák), Josef Čtvrtníček (77. Radek Gulajev). Trenér: Pavel Hajný.
Loko Vltavín: Ladislav Čaba - Michal Bureš, Štěpán Kozák, Michal Pávek, Petr Hájek - Lukáš Láncz (70. Jan Předota), Lukáš Pečeňa, Vladimír Valíček (81. David Mařík), David Podzimek - Peter Očovan, Tomáš Matějka. Trenér: Milan Knížek.
Počet diváků: 398

Koho jiného porazit když ne Vltavín? I přes zdravotní problémy Juřeny, Malíka a Lisického se očekávalo od svěřenců trenéra Hajného jasné vítězství, jenže!

V prvním poločase poloprofíci z Prahy zcela přehrávali třinecké družstvo a na padáka vypadali jednoznačně domácí. Hosté se v úvodním dějství zaslouženě dostali do dvoubrankového vedení.

Už ve 13. minutě prchala trojice Pražanů na třineckou bránu, v cestě jim stál Velner, naštěstí v klíčovém okamžiku odrazil finální přihrávku mimo bránu. Když pak jedinou možnost domácích v první půli Málek neproměnil, přišly na řadu góly na druhé straně. Z pětadvaceti metrů napřáhl Tomáš Matějka a Vltavín vedl 1:0.

Za dalších 6 minut už diváci pískali. Lukáš Pečeňa zůstal ve vápně zcela osamocen a v pohodě uklidil centr Láncze za záda brankáře Bruka.

Domácí šli do kabiny a zhruba polovina z necelých čtyř stovek diváků zamířila pryč ze stadionu. Hromy, blesky létaly v třinecké šatně a po změně stran to přineslo i ovoce. Velký díl na tom měly i dvě změny. Poláka Adamka a Motyčku nahradili Ceplák s Gavlákem.

Ve druhé půli se hosté uchýlili více k defenzivní činnosti a Třinec začal lepším výkonem a s větrem v zádech soupeře přehrávat. V 55. minutě se jim dostalo zaslouženého efektu. Nadýchaný centr Málka na zadní tyč uklidnil hlavou do proti pohybu gólmana Josef Čtvrtníček.

Hrdinou dopoledne se stal stoper Petr Cigánek. Po narážečce Cepláka s Malířem si ve vápně počíhal na centr slovenského záložníka a hlavou s pomocí břevna srovnal na 2:2.

Osmnáct minut zbývalo Třinci na dokončení obratu a nakonec se to povedlo. Samozřejmě opět u toho byl Petr Cigánek. Po rohovém kopu Malíře se míč dostal na hranici vápna k třineckému obránci, který střelou do soupeřova hráče zmátl brankáře a naklonil misky vah na třineckou stranu.

Definitivní pečeť dokonalému obratu udělalo duo útočníků Gavlák – Gulajev, které ukázalo hráčům Vltavínu záda. Tomáš Gavlák se v situaci dva na gólmana podíval na svého kolegu a poté nekompromisně po zemi překonal bezmocného Čabu.

Slezané výborným výkonem ve druhém poločase zcela otočili utkání, zvítězili 4:2 a posunuli se na 11. příčku. Hosté budou muset dále čekat na první body ze hřiště soupeře.