První domácí zápas sezóny skončil nerozhodně

(13.08.2011) Po prohraném zápase ve Zlíně se fotbalisté Třince poprvé v nové sezóně představili domácímu publiku. Utkání se Slovanem Varnsdorf bylo od úvodního výkopu velmi vyrovnané a domácí, ačkoli dvakrát vedli, se nakonec musí spokojit se ziskem jednoho bodu.

2.kolo, sobota 13.8.2011
2:2
(1:1)
FK Varnsdorf
Branky: 7. Martin Surynek (1:0), 13. Pavlo Rudnytskyy (1:1), 60. Petr Joukl (2:1), 70. Jordák. Rozhodčí: Vít Ondřáš - Tomáš Lakomý, Jan Paták. Žluté karty: Petr Joukl - Ladislav Martan, Radim Breite.
FK Fotbal Třinec: Martin Lipčák – Tomáš Matoušek, Michael Hupka, Radek Kuděla, Petr Joukl - Pavel Malíř, František Hanus (70. Martin Pospíšil), Martin Maroši, Miroslav Ceplák - Martin Surynek (73. Tomáš Gavlák), Radek Szmek (78. Petr Nekuda). Trenér: Ľubomír Luhový.
FK Varnsdorf: Radek Porcal - Ladislav Martan (46. Miroslav Hozda), Jiří Pimpara, Jan Hauer, František Koblížek - Lukáš Jakobovský, Radim Breite - Pavlo Rudnytskyy, Vlastimil Chod, Jaroslav Jordák (78. Matěj Kotiš) - Ronald Hikspoors (46. Jiří Procházka). Trenér: Aleš Křeček.
Počet diváků: 1021

Úvod utkání byl v režii hostujícího celku. Hráči Varnsdorfu od úvodního výkopu kontrolovali míč a vypracovávali si více šancí. Paradoxně se však do vedení dostali domácí fotbalisté. Ve vápně aktivní Martin Surynek nejprve vybojoval míč, aby poté obehrál dva protihráče a propálil bezmocného brankáře hostů! - 1:0

Jenže vedení Třinci nevydrželo dlouho, jelikož již za dalších šest minut se začínalo od nuly. O vyrovnávající branku se postaral Pavlo Rudnytskyy, který se po rohovém kopu zjevil jako blesk z čistého nebe za domácí obranou a pohotovou hlavičkou překonal gólmana Lipčáka. - 1:1

Další průběh první půle přinesl velmi vyrovnaný fotbal. Hráči obou celků se těžko dostávali do vyložených šancí, a když už se nějaké zrodily, stáli na jejich koncích vždy gólmani obou týmů. Vážnější akci přinesla až dvacátá čtvrtá minuta. František Hanus prostrčil míč na nabíhajícího Pavla Malíře. Ten ale stál v příliš ostrém úhlu na to, aby dokázal pořádně zakončit.

Zbývající minuty poznamenaly časté prohřešky proti pravidlům na obou stranách. Po jednou faulu Slovanu dokonce rozhodčí ukázal žlutou kartu.

Nerozhodný stav vydržel až do šedesáté minuty zápasu. Parádním slalomem mezi hostujícími obránci se prezentoval Petr Joukl, jenž se ze zálohy prokličkoval až do zakončení. Brankář hostů se ještě snažil zachránit situaci bleskovým vyběhnutím, Joukl ale předvedl další technickou finesu v podobě krásného lobu. - 2:1.

Vedení Třince opět nevydrželo příliš dlouho, tentokráte to bylo deset minut. Sedmdesátá minuta – rohový kop Varnsdorfu. Po nepovedeném odkopu domácí obrany se míč přitočil k Jaroslavu Jordákovi, který z levého vrcholu vápna zamířil přesně do šibenice Lipčákovy branky.

Třinečtí se ještě do konce utkání snažili nachýlit misky vah na svou stranu, ani jedna jejich akce se však neujala. FK Fotbal Třinec – FK Varnsdorf 2:2.