Rok 2011 zakončili porážkou

Rok 2011 zakončili porážkou

(20.11.2011) Závěr sezóny dopadl pro Třinec špatně. Slezané ve Varnsdorfu prohráli gólem domácího Hozdy 1:0 a loučí se s rokem 2011 sérií pěti zápasů bez vítězství.

16.kolo, neděle 20.11.2011
FK Varnsdorf
1:0
(1:0)
FK Fotbal Třinec
Branka: 22. Miroslav Hozda (1:0). Rozhodčí: Zbyněk Proske - Petr Slavík, Tomáš Lakomý. Žluté karty: Jiří Stehlík, Vlastimil Chod - Daniel Rehák, František Hanus, Martin Surynek.
FK Varnsdorf: Radek Porcal - Roman Mach, Jiří Pimpara, Jiří Stehlík, Jaroslav Jordák (60. Alen Melunovič) - Róbert Matejov, Radim Breite, Denis Cana (72. Matěj Kotiš), Vlastimil Chod (83. Lukáš Jakobovský) - Pavlo Rudnytskyy, Miroslav Hozda.Trenér: Zdenko Frťala.
FK Fotbal Třinec: Martin Lipčák - Petr Joukl, Michael Hupka, Radek Kuděla, Patrik Siegl (80. Radek Szmek) - Pavel Malíř, František Hanus, Daniel Rehák (71. Petr Nekuda), Miroslav Ceplák (71. Martin Pospíšil) - Tomáš Gavlák, Martin Surynek. Trenér: Ľubomír Luhový.
Počet diváků: 465

Komentář k zápasu

Zápas v severočeském městě nezačal pro Třinec vůbec dobře, domácí od úvodní minuty tlačili a zkoušeli se dostat do šance. První velkou si vypracovali po čtvrthodině hry. To se k přímému kopu postavil Chod a tvrdou ránou k levé tyči nechal brankáře Lipčáka vytáhnout jeden ze svých jedinečných zákroků.

Bohužel třinecký brankář už tak úspěšný nebyl po standardní situaci, kdy nezastavil hlavičku Stehlíka a důrazný Miroslav Hozda nadvakrát dokázal prokopat míč za brankovou čáru - 1:0.

O pět minut později se mohl opakovat scénář jako ze Sparty. Rudnytskyy byl zcela sám před Lipčákem, ale s balonem nedokázal nic udělat. Překvapený třinecký gólman jen sebral míč z trávníku.

A co Třinečtí? Ti se dostali do šance až v závěru poločasu, kdy po přihrávce z pravé strany střílel těsně nad bránu Kuděla.

Druhý poločas už nabídl zcela jiný obraz. Slezané s přibývajícím časem získávali kontrolu nad míčem, ale bohužel střelba byla hodně slabou činností „ocelářů“.

To domácí hráči byli daleko nebezpečnější, neboť v 55. minutě je potkala doslova smolná chvilka. Rudnytskyy při úniku po pravé straně ukázal záda třineckým obráncům, ale uklouzl. I přes ztracený náskok nad soupeřem se mu podařilo odcentrovat na vzdálenější tyč, kde byl volný Chod. Varnsdorfský hráč dokázal překonat gólmana Lipčáka, ale bránu se mu trefit nepovedlo.

Od 75. minuty bylo na trávníku už jen jedno mužstvo a to jedenáctka v bílém. Třinecký trenér poslal do hřiště ofenzivně laděné hráče. Na trávník přišli Pospíšil, Nekuda a v 80. minutě také Szmek, který svou výškou dělal obrovské problémy unavené stoperské dvojici. Po jedné jeho hlavičce se do brejku dostal Surynek, dokonce vstřelil gól, ale podle rozhodčích nemohl být pro offside uznán.

Když ne Surynek, mohl vyrovnat v nastaveném čase Szmek. Třinecký dlouhán si udělal prostor na pravé straně, ale následná střela postrádala razanci. I proto nakonec Třinečtí zaslouženě prohráli 1:0 a přezimují na devátém místě o skóre před Sezimovým Ústím a Čáslaví.

Sdílet článek:
 
Aktuální články
 
 

Vítkovice nás předčily v důrazu a brejcích, řekl trenér Habanec

Možná až překvapivě jednoznačným vítězstvím Vítkovic 5:2 skončilo včera dohrávané hutnické derby. První dvě rány fotbalistům Třince uštědřili jejich bývalí hráči Buchvaldek a Motyčka.

 
 
 
Zápasový servis
 
 
 
 
Zápasová fotogalerie
 
 
 
 
 
Copyright © 2009-2020 FK Fotbal Třinec & eSports.cz, s.r.o. Informace o autorských právech  | RSS kanál