Ružomberok byl šťastnější

(06.07.2019) Moc nechybělo a Třinec by vyvezl ze hřiště bronzového týmu slovenské ligy jiný výsledek než porážku. Bohužel o výsledku rozhodl jediný gól, který dal bývalý hráč druhé nejvyšší české soutěže.

příp., pátek 5.7.2019
MFK Ružomberok
1:0
(0:0)
Branka: 76. Ondřej Novotný (1:0).
FK Fotbal Třinec: Jiří Adamuška - Tomáš Omasta, Ondřej Kušnír, Imrich Bedecs, Jiří Janoščín - Filip Hlúpik, Richard Vaněk, David Machalík, Tomáš Wojnar, Lukáš Hapal - Filip Kubala. Střídali: David Gáč, Denis Nieslanik, Erik Šuľa, Matej Schwendt, Agon Hani. Trenér: Svatopluk Habanec.
Počet diváků: 615

Třinecký tým zmítají zdravotní problémy. V okleštěné sestavě vycestovala družina trenéra Habance do Ružomberoku, kde však sehrála velice povedený duel.

Zajímavý zápas nabídl v první půli velkou gólovou šanci domácích, o kterou se postaral zakončující Kostadinov, Adamuška nepříjemnou střelu pod břevno vyrazil na rohový kop. I Třinečtí měli příležitosti, ale Machalíkova střela našla pouze rukavice brankáře Krajčiříka a Vaňkův pokus zastavila domácí defenzíva.

Po přestávce vystrašil diváky svým střeleckým pokusem Vaněk, ale mírně přestřelil bránu. Daleko lépe se vedlo Ondřeji Novotnému. Bývalý hráč Vlašimi se nejlépe zorientoval po rohovém kopu, napálil míč do třinecké brány a rozhodl o výhře slovenského celku 1:0.