Se Sokolovem nerozhodně

Se Sokolovem nerozhodně

(23.04.2011) Góly, vyloučení, penalta. To vše bylo k vidění v duelu dvou nejvzdálenějších týmů druhé ligy. Zajímavý souboj plný šancí na třinecké straně skončil remízou 2:2.

23.kolo, sobota 23.4.2011
FK Fotbal Třinec
2:2
(1:1)
Baník Sokolov
Branky: 32. z penalty Malíř, 81. Onuchukwu - 7. Mlika, 51. Podrazký. Rozhodčí: Možíš - Chytil, Vysloužil. Žluté karty: Šindelář, Podrazký, Chupáč, Blažek (Sokolov). Červené karty: 31. Čada (Sokolov).
FK Fotbal Třinec: Lipčák - Lisický, Chlebek, Kuděla, Minarčík (61. Onuchukwu) - Malíř, Ceplák (74. Rehák), Siegl, Joukl - Mrázek (46. Štyvar), Oboya. Trenér: Ľubomír Luhový.
Baník Sokolov: Dvořák - Blažek, Dřížďal, Chupáč, Hanzlík - Podrazký, Čada, Šindelář, Darida (90. Kura) - Mlika (46. Vaněček), Šilhan (69. Duchnič). Trenér: Radoslav Látal.
Počet diváků: 826

Komentář k zápasu

Bez Františka Hanuse, nejlepšího střelce domácích, se musel obejít třinecký trenér v zápase s nejzápadnějším celkem druhé ligy. Za to hostující trenér Radoslav Látal měl k dispozici jedenáctigólového Miroslava Podrazkého.

Zápas začal znamenitě pro Sokolov. Domácí se ještě pořádně nenadechli a v sedmé minutě prohrávali 1:0. Jiří Mlika dostal ideální kolmici do běhu, podíval se na brankáře Lipčáka a střelou ke vzdálenější tyči otevřel skóre.

O pár chvil později už mohlo být vyrovnáno. Mladý sokolovský brankář Dvořák při svém zákroku zaváhal, k míči se dostal Joukl, nakopl ho před malé vápno, kde byl překvapený Chupáč, který málem trefil vlastní bránu.

Důležitý okamžik přišel ve 30. minutě. Třinečtí kopali tři rohy v řadě. Při tom třetím si na Sieglův kop nejlépe naskočil sokolovský Dřížďal a hlavou nasměřoval míč do vlastní brány. U vzdálenější tyče číhajícímu Čadovi nezbývalo, než proti balónu nastavit ruku a vše bylo jasné. rozhodčí odpískal penaltu a Čadovi ukázal červenou kartu. Míč si na bílý bod postavil Pavel Malíř a střelou do levé poloviny brány vyrovnal.

V závěru prvního poločasu mohl urvat vedení na třineckou stranu velmi aktivní Oboya. V obou případech se dostal do dobré střelecké pozice, bohužel v obou případech jeho přízemní střelu brankář Dvořák chytil.

Po změně stran Třinečtí zvýšili aktivitu, tlačili se před sokolovskou bránu, avšak více hrozili hosté z brejků. Po jednom z nich přišel faul, standardní situace a kuriózní gól Podrazkého. Miroslav Podrazký nakopl míč tak, že propadl chumlem hráčů a odrazil se od trávníku a zapadl vedle spojnice břevna a tyče.

Inkasovaná branka nemohla znamenat nic jiného než rychlý útok za vyrovnáním. V 53. minutě odcentroval z levé strany Minarčík a míč se od břevna odrazil k překvapenému Štyvarovi. Ten z překvapení míč do brány neposlal.

Třinečtí tlačili a tlačili, Joukl z voleje netrefil bránu, Štyvar po zajímavém Oboyově průniku poslal míč jen do náručí brankáře Dvořáka.

Domácí se vyrovnání nakonec dočkali. Na začátku závěrečné desetiminutovky rozehrál trestný kop zpoza šestnáctky Rehák, míč propadl na malé vápno, kde ho lehkou tečí usměrnil za brankovou čáru Ebus Onuchukwu.

Vyrovnání nabudilo diváky na tribuně a ti chtěli další přídavek. Blízko němu byl střílející Štyvar, prudce centrující Oboya, nebo při standarce neúspěšný Rehák.

Po třiadevadesátiminutovém boji se nakonec oba týmy rozešly smírem po remíze 2:2. Slezané tímto výsledkem další dva body na druhý Žižkov.

Sdílet článek:
 
Aktuální články
 
 
 
 
Zápasový servis
 
 
 
 
Zápasová fotogalerie
 
 
Joukl v souboji s hráčem Sokolova.
 
Patrick Oboya u míče
Petr Lisický se snaží obrat o míč Vaněčka
 
Malíř se snaží obejít Hanzlíka
Peter Štyvar v hlavičkovém souboji
 
 
 
 
Copyright © 2009-2020 FK Fotbal Třinec & eSports.cz, s.r.o. Informace o autorských právech  | RSS kanál