Slezské derby nepoznalo vítěze

(29.10.2011) Zajímavý zápas s velkým množstvím šancí, takové bylo derby pod Javorovým, které po devadesáti minutách nepoznalo vítěze. Bod pro Třinec zachránil v 61. minutě Surynek.

13.kolo, sobota 29.10.2011
1:1
(0:1)
Slezský FC Opava
Branky: 25. Jan Schaffartzik (0:1), 61. Martin Surynek (1:1). Rozhodčí: Pavel Ochotnický - Patrik Filípek, Tomáš Lakomý. Žluté karty: Martin Lipčák, Michael Hupka - René Formánek, Zdeněk Partyš, Lumír Sedláček, Tomas Radzinevičius.
FK Fotbal Třinec: Martin Lipčák - Pavel Malíř, Michael Hupka, Radek Kuděla, Tomáš Matoušek - Jiří Pešek (61. Petr Joukl), Daniel Rehák, Martin Maroši (69. Martin Pospíšil), Miroslav Ceplák - Tomáš Gavlák, Martin Surynek. Trenér: Ľubomír Luhový.
Slezský FC Opava: Martin Blaha - Michal Riška, Petr Cigánek, René Formánek, Matěj Hrabina - Zdeněk Partyš, Lukáš Křeček, Lumír Sedláček (86. Robin Wirth), Jan Schaffartzik - Tomáš Mrázek, Tomas Radzinevičius. Trenér: Josef Mazura.
Počet diváků: 859

Zajímavé derby pod velice slabou návštěvou. Oba týmy nabídly necelé tisícovce diváků zápas plný dramatických momentů na obou stranách.

Vše začalo už v úvodu zápasu Rehákovým vběhnutím až před malé vápno, odkud prudkým centrem trefil brankáře Blahu. O pět minut později hlavičkoval po centru Cepláka těsně nad bránu útočník Gavlák.

Opavané to zkoušeli akcemi po stranách, popřípadě střelou zpoza vápna. Nejvíce se činila dvojice útočníků Mrázek - Radzinevičius, ale míč do třinecké brány nedopravila.

To se povedlo v 25. minutě se štěstím Janu Schaffartzikovi. Záložník žlutomodrých si ideálně naskočil na roh Sedláčka, hlavou napálil míč do břevna. Bohužel ten se následně odrazil od zad brankáře Lipčáka přímo do brány - 0:1.

Vyrovnání na sebe nemuselo dlouho čekat. Už dvě minuty na to se ke střele dostal Maroši. Míč letící k tyči zachránil pohotovým zákrokem gólman Blaha. Poté zahrozili hosté. Nejprve Mrázek a pak Křeček postrašili domácí publikum.

Největší šanci Třince měl v první půli Surynek, ten si výborně naběhl na přihrávku za obranu, avšak v souboji s brankářem Blahou vyhořel a trefil jeho nohy.

Po změně stran se dostal do podobné situace jako Surynek opavský útočník Radzinevičius, jenže i on zaváhal a trefil Lipčáka.

Dalšího gólu se diváci dočkali po hodině hry. Martin Surynek si zopakoval tutovku z úvodního poločasu, ocitl se sám před Blahou, ale tentokrát volil střelu k bližší tyči, která byla úspěšná - 1:1.

Vedení mohl vrátit na stranu Opavy litevský útočník Radzinevičius. Bývalý hráč Třince i Karviné se z ničeho nic objevil před Lipčákem a bombou ho zkoušel propálit. Třinecký "gólkípr" ukázal pevné ruce a pumelici z blízka vyrazil.

Tentýž hráč dostal poslední možnost na změnu skóre tři minuty před koncem, střelu z 22 metrů vytáhl třinecký gólman mimo bránu. Ještě předtím Gavlák nedosáhl na dva nadějné centry z kopačky Pospíšila.

Rozhodčí Ochotnický v zajímavém utkání nenastavil ani minutu a ukončil utkání za nerozhodného stavu 1:1. Třinec se díky remíze a výsledkům ostatních zápasů udržel v horní polovině tabulky. Svou pozici bude moci vylepšit příští sobotu, kdy se od 10:15 utká v Horních Počernicích s rezervou Sparty.

Sponzor utkání

Ľubomír Luhový (trenér Třince): "Byl to ofenzivní fotbal, obě strany dnes šly za vítězstvím, škoda jen, že kulisa byla trochu menší. V průběhu celého zápasu tam byly vlny, kdy jsme viděli situace pět na čtyři, čtyři na čtyři a podobně. Nám bohužel chyběla kreativita ve finální fázi, tedy dát tu finální přihrávku. Zápas měl velmi dobré tempo."

Josef Mazura (trenér Opavy): "Dnes jsme viděli výborný fotbal nahoru - dolů, kdy obě mužstva chtěla vyhrát. V první půli jsme byli trochu lepší v kombinaci, dali jsme gól, to nás trochu zdvihlo. Ve druhé půli byl Třinec hodně silný soupeř, vyrovnal. Dnes to bylo o štěstí."