Střelecké dostihy ovládl Třinec

(17.08.2014) Jako na houpačce se mohli cítit fotbalisté Mostu a Třince ve vzájemném duelu. Třinec dostal v závěru prvního dějství do vedení Motyčka, domácí po Surynkových střelách otočili stav, ale nakonec se ze tří bodů radovali Slezané. Rozhodl o tom přesnou hlavičkou Michael Hupka.

3.kolo, neděle 17.8.2014
FK Baník Most
2:3
(0:1)
Branky a nahrávky: 44. Martin Motyčka (as. Pavel Malíř, 0:1), 48. Martin Surynek (1:1), 51. Gramoz Kurtaj (as. Martin Surynek, 2:1), 55. Petr Joukl (as. Miroslav Ceplák, 2:2), 71. Michael Hupka (as. Miroslav Ceplák, 2:3). Rozhodčí: Pavel Královec - Martin Wilczek, Petr Kotalík. Žluté karty: Jan Procházka - Lukáš Kubáň.
FK Baník Most: Tino Divkovič - Šime Maruna, Ondřej Běloušek, Muamer Avdič, Victor Santos de Paula - Jan Procházka, Ivan Jakovljevič (82. Roman Wermke) - Mladen Veselinovič, Gramoz Kurtaj, Martin Surynek (65. Tomáš Petráček) - Jiří Procházka (69. Jiří Mlika). Trenér: Vít Raszyk.
FK Fotbal Třinec: Lukáš Paleček - Petr Lisický, Benjamin Vomáčka, Marek Čelůstka, Lukáš Kubáň - Pavel Malíř (67. Jaroslav Málek), Martin Motyčka, Michael Hupka, Miroslav Ceplák (90. Jan Lukáš) - Petr Joukl - Ondřej Smetana (82. René Dedič). Trenér: Marek Kalivoda.
Počet diváků: 1237

Mostecký stadion Josefa Masopusta je oblíbeným místem pro třinecké fotbalisty. Nic na tom nezměnilo ani dnešní utkání. Slezané do něj vstoupili v plné parádě a už po pár sekundách mohli vést, ale volej Malíře pouze orazítkoval břevno Divkovičovy brány. Vzápětí domácí gólman vytáhl tutovku Smetany na rohový kop.

Domácí hrozili v první půli pouze sporadicky, a to ze střední vzdálenosti. Palečka donutili k zásahu dalekonosnými projektily Avdič a Santos, ale třinecký gólman míč za svá záda nepustil. Jak se pálí z dálky ukázal všem přítomným červenobílý Martin Motyčka, který napřáhl z pětadvaceti metrů a umístil míč přesně ke vzdálenější tyči.

Do poločasové přestávky odcházel tým Marka Kalivody s jednogólovým vedením. Sedm minut po pauze už vedli domácí. Nejprve využil závar před třineckou bránou extřinecký Martin Surynek a o tři minuty později vložil nohu do Surynkovy střely Gramoz Kurtaj.

Třinecké zachránila od velkého problému brzká odpověď. Motyčka vysunul za obranu Cepláka, ten odcentroval a nejmenší muž v třinecké sestavě Petr Joukl hlavou vyrovnal na 2:2.

Definitivní K. O. zasadil domácím na začátku osmé desetiminutovky po rohu Cepláka hlavičkující Michael Hupka a utišil tím natěšené mostecké fanoušky, kteří měli vstup zdarma.

V závěrečných minutách domácí vrhli kromě gólmana vše do útoku, ale k šancím na vyrovnání je Třinečtí nepustili a po závěrečném hvizdu rozhodčího Královce slavili spolu s dvěma nejvěrnějšími fanoušky první zisk tří bodů v této sezóně.

Vít Raszyk (trenér Mostu)

„Chtěli jsme hrát koncentrovaně po celých devadesát minut, ale na začátku zápasu necháme soupeře z ojedinělé akce trefit břevno, takže náš začátek nebyl ideální. Postupem času jsme soupeře začali přehrávat, bohužel znovu přišla nekoncentrace, 44. minuta a náš soupeř po autovém vhazování vstřelil nádherný gól. Bohužel dostáváme branky, které se nedají chytat, i když si Tino na to sáhl. První poločas byl víceméně vyrovnaný, měli jsme nějakých osm střel na branku, soupeř tři. Nastřelili jsme tyč, snažili se kombinovat rohy, ale gól jsme nedali. Do druhého poločasu jsme vlítli, chtěli jsme to otočit a to se nám podařilo. Víceméně jsme hráli na jednu bránu, bohužel jsme u tří nebo čtyř standardek nepokryli soupeře a dostali jsme z toho gól. Závěr utkání byl na jednu branku, hráli jsme v křeči a chybělo nám potřebné štěstíčko. Vyrovnat na 3:3 bylo v našich silách, předváděli jsme dobrý kombinační fotbal, což se divákům mohlo líbit, bohužel máme po třech kolech jeden bod. Věřím, že se nám povede další utkání, protože nemáme co ztratit.“

Marek Kalivoda (trenér Třince)

„Trenér Raszyk řekl o zápasu dost. Jedna věc byla, že se nám tady podařilo vyhrát jarní zápas, to jsem musel klukům připomenout jako důkaz, že se tady vyhrát dá. Druhou byl středeční pohár v Uničově, kde jsem na nich viděl, že se uklidnili, dali tři branky a jejich výkon jde nahoru. Zápas byl těžký, venkovní proti velmi silnému týmu. Věděli jsme, že nás čeká těžké utkání, připravili jsme se na to, že zachytíme nějaké balóny. Začátek utkání se nám povedl, měli jsme tam dvě šance, jedno břevno. Postupem času soupeř zahrozil hlavně ze střední vzdálenosti, což jsme si měli lépe pohlídat. V závěru poločasu přišla nádherná střela Motyčky a do kabin jsme šli s vedením 1:0 s tím, že zápas už nepustíme. Je to natolik zkušené mužstvo, že by se nám nemělo stávat, že soupeř otočí utkání takovým způsobem. Na druhou stranu klobouk dolů před borci, že nesložili zbraně a rychle jsme vyrovnali. Byl to klíčový moment, protože jejich vedení netrvalo dlouho. Jak řekl trenér Raszyk, standardky rozhodly. Já jsem obrovsky spokojený, máme tři body a doma nás čeká Opava, vedoucí celek druhé ligy. Do zápasu půjdeme s otevřeným hledím.“