(20.02.2010) Ani na třetí pokus to nevyšlo. Třinečtí nedokázali potřetí v zimní přípravě porazit prvoligový celek a v souboji s Baníkem Ostrava odešli poraženi.

(1:0)
Branky: 9. a 61. Mičola. Rozhodčí: Matějek.
FK Fotbal Třinec: Lipčák - Hrdlovič, Chlebek, Kuděla, Bednarek - Malíř (62. Joukl), Ceplák, Kobylík (46. Maroši), Eismann - Matůš, Szmek (67. Doležal). Trenér: J. Neček.
Počet diváků: 400

Na kvalitně připraveném trávníku začali domácí pěkně z ostra, zatlačili červené na svou útočnou polovinu a v deváté minutě se mohli radovat z první branky. Centr Strnada za třineckou obranu výborně zpracoval Mičola, udělal si prostor a ranou k tyči otevřel skóre.

Vzápětí mohli domácí skóre navýšit, ale Coufal nevyužil zaváhání jednoho ze stoperů a jeho následnou střelu Lipčák lapil do rukavic.

Ani brankář Baránek si neužil příliš klidu. Po centru Malíře z pravé strany to ve skluzu zkoušel Szmek, Baránek míč s problémy chytil. Zanedlouho byl volný na šestnáctce Kobylík, avšak svou dělovkou provětral pouze vzduch nad pravým víkem.

Běžela 30. minuta, faul těsně před šestnáctkou a Lukešův trestný kop výborně vyrazil třinecký gólman.

Poslední šanci prvního poločasu měli domácí. Po rohu z pravé strany se míč dostal až na hranici šestnáctky ke Kudělovi, bohužel třinecký stoper napálil na brankové čáře číhajícího Nevese.

Do druhého poločasu udělal trenér Neček změnu ve středu zálohy. Kobylíka nahradil Martin Maroši. Ten mohl přihlížet rychlé kombinaci po pravé straně a následné tvrdé střele z pravačky Malíře, kterou Baránek vyrazil na rohový kop.

V 55. minutě dostal trochu prostoru Varadi, jeho technický pokus skončil nad Lipčákovou svatyní. O šest minut později už to nedopadlo dobře pro třineckou defenzívu. Lička vyslal do úniku Mičolu, ostravský útočník si položil třineckého brankáře a do prázdné brány uklidil balón - 2:0.

Za dalších pět minut nastala totožná situace. Tentokrát unikajícím nebyl Mičola, ale Vydra, a mladého exjihlavského útočníka poslal k zemi třinecký gólman. Následovala penalta. K míči se postavil střelec dvou branek Mičola, ale hattrick nezavršil, neboť směr jeho rány Lipčák vystihl a balón vyrazil.

Parádu na konec předvedla dvojice Marek - Lipčák. Markovu bombu z třiceti metrů letící do pravého horního růžku vyrazil tygřím skokem muž v oranžovém dresu.

Třinečtí první duel na přírodním trávníku výsledkově nezvládli, avšak předvedená hra měla svojí úroveň. Poslední přípravné utkání odehrají svěřenci trenéra Nečka proti Hlučínu v dosud neurčeném termínu.

Karel Kula (trenér Třince): "S dnešním zápasem bych byl spokojen, pokud by jsme vstřelili nějakou branku. V prvním poločase jsme měli více šancí než Baník, přesto jsme prohrávali po půli 1:0. Ve druhém poločase už Baník zpřesnil hru, získával hodně míčů ve středu hřiště, začal nás přehrávat a dal další krásnou branku. My jsme si ve druhém poločase nějakou tutovku nevytvořili. Vzadu šlo vidět, že to ještě není ono. Měli jsme problémy s rychlými hráči jako je Mičola, nebo Zeher."