Třinec čtvrtfinále nedovezl, ale ani nezklamal

(28.11.2012) Odveta 4. kola Českého poháru mezi Mladou Boleslaví a Třincem nabídla v prvním poločase vyrovnané utkání, Třinec měl více šancí, ale skóre zůstalo bez branek. Po změně stran se prosadili domácí, posadili se na koně a nakonec zvítězili přesvědčivě 3:0.

ČP-OF2, středa 28.11.2012
FK Mladá Boleslav
3:0
(0:0)
Branky: 60. Martin Fillo (1:0), 75. Martin Nešpor (2:0), 84. Jakub Mareš (penalta, 3:0). Rozhodčí: Zbyněk Proske - Emanuel Marek, Pavel Peřina. Žluté karty: Petr Cigánek, Martin Motyčka (oba Třinec). Postupující: FK Mladá Boleslav.
FK Mladá Boleslav: Jan Šeda - Jan Kysela (46. Jasmin Ščuk), Petr Johana, Tomáš Janíček, Jan Bořil - Ondřej Kúdela, Jan Štohanzl, Lukáš Opiela (86. Václav Ondřejka), Martin Fillo - Lukáš Magera (71. Jakub Mareš), Martin Nešpor. Trenér: Ladislav Minář.
FK Fotbal Třinec: Martin Lipčák - Petr Lisický, Martin Švec, Petr Cigánek, Martin Sporysz (76. Dennis Christu) - Daniel Klimas (69. Petr Joukl), Martin Motyčka (69. Marek Kyselý), Michael Hupka, Pavel Eismann - Hynek Prokeš, Tomáš Gavlák. Trenér: Miroslav Kouřil.
Počet diváků: 648

Zajímavý souboj plný dramatických momentů nabídl zápas mezi prvoligovým a třetiligovým celkem. V první půli nebyl vidět rozdíl dvou kategorií, Třinec měl dokonce více ze hry a to hlavně díky vydařenému vstupu do utkání. Místo domácího tlaku přišlo ze strany Slezanů několik varování.

Hned ve druhé minutě přišel centr Eismanna, na který ani jeden z dlouhánů nedosáhl. O minutu později to zkusil centrem z druhé strany Lisický, ale balón opět proletěl malým vápnem.

Když to nešlo po centrech, zkusil to Gavlák střelou ze střední vzdálenosti. Brankář Šeda měl s takovými pokusy mnoho práce, několik podobných momentů musel řešit nadvakrát.

První tutovou šanci měli domácí před koncem úvodní čtvrthodiny. Přihrávku do vápna napálil z malého vápna až do ochranné sítě útočník modrobílých Nešpor. Na druhé straně byl sám před gólmanem Šedou třinecký útočník Hynek Prokeš, jeho hlavička po centru na vzdálenější tyč našla pouze rukavice připraveného mladoboleslavského brankáře.

Nejblíže k prvnímu gólu byl v prvním poločase obávaný hlavičkář Petr Johana. Centr z levé strany se snesl na jeho hlavu a střelec posledních zápasů napálil míč do tyče.

Výčet prvopoločasových šancí zakončil v 36. minutě třinecký dlouhán Hynek Prokeš, když si naběhl na centr z pravé strany a hlavou málem trefil horní růžek Šedovy brány.

Domácí trenér nechal po přestávce v kabině Kyselu a posílil ofenzivní činnost Ščukem a to se mu vydařilo, i když si musel ještě čtvrthodinu počkat.

Velkou šanci na skórování nabídl domácím Švec, nepovedeným kopem přepustil balón Magerovi, ten se sápal po míči, ale naštěstí trefil vyběhnutého Lipčáka. Vzápětí třinecký gólman zasáhl proti nebezpečnému pokusu z Nešporovy kopačky.

Třinec neproměněné šance mohl trestat, ale to by musel přesněji zakončit přihrávku Prokeše slovenský útočník Tomáš Gavlák. Z výborné pozice přestřelil bránu. Poslední příležitost poslat hosty do vedení měl po centru Eismanna Gavlák, bohužel nulový počet vstřelených branek Třince se nezměnil.

To na druhé straně se mohla mladoboleslavská jedenáctka radovat. Martin Fillo vzal na sebe zodpovědnost a přesně tečovanou střelou po zemi ke vzdálenější tyči poslal svůj tým do vedení 1:0.

Poté následovaly chvíle třineckého gólmana. Nejprve si poradil se střelou Magery do šibenice, poté vyrazil hlavičku volného Nešpora, aby si v závěru celé akce poradil s pokusem Filla.

První branka dala domácím křídla a bylo jen otázkou času, kdy přidají druhou. V 73. minutě ještě střela Štohanzla neskončila v bráně, ale za další dvě minuty už to bylo 2:0. Mareš našel na levé straně volného Martina Nešpora a jeho přesná střela rozhodla o postupu domácích do čtvrtfinále.

Poslední nadějnou akci červených zakončil střídající Christu, střelu pod břevno gólman Šeda vyrazil. Tečku za třineckou nemohoucností udělal Hupka. Závar v pokutovém území ukončil lehkým kontaktem s Marešovou nohou, ten zavrávoral a sudí Proske fouknul do píšťalky. Faulovaný Jakub Mareš se postavil k penaltě a jedenáctku proměnil – 3:0.

V závěru ještě Lipčák musel vytáhnout střelu Filla mimo bránu, přesto to nic nezměnilo na tom, že Třinec, ikdyž předvedl výborný výkon hodný kvalitě minimálně druholigového týmu, odešel poražen výrazným rozdílem.

Oceláři se pro tento ročník loučí s pohárem. Pro hráče tímto utkáním skončila podzimní část ročníku a na Lesní se opět sejdou 7. ledna 2013.