Třinec drží ve hře už jen teorie

Třinec drží ve hře už jen teorie

(12.05.2012) Pouze teoretickou šanci má na záchranu v druhé lize FK Fotbal Třinec. V souboji posledních dvou týmů domácí prohráli s již sestupující Spartou "B" 0:2.

28.kolo, sobota 12.5.2012
FK Fotbal Třinec
0:2
(0:1)
AC Sparta Praha "B"
Branky: 26. Milan Jurdík (0:1), 83. Milan Jurdík (0:2). Rozhodčí: Radek Matějek – Ivo Chytil, Marek Pilný. Žluté karty: Petr Joukl, Miroslav Ceplák, Tomáš Matoušek – Jan Sýkora.
FK Fotbal Třinec: Martin Lipčák – Petr Lisický, Radek Kuděla, Daniel Rehák, Petr Joukl – Pavel Malíř, Miroslav Ceplák (61. Tomáš Gavlák), František Hanus, Ondřej Byrtus (40. Tomáš Matoušek) – Petr Nekuda, Martin Surynek (78. Martin Maroši). Trenér: Miroslav Kouřil.
AC Sparta Praha "B": Tomáš Holý – Adam Jánoš, Daniel Krch, Roman Polom, Martin Frýdek (46. Jan Sýkora, 90. Petr Putz) – Pavel Kadeřábek, Jakub Rada, Milan Jirásek, Zdeněk Folprecht (80. Pavel Tomášek), Matěj Hybš – Milan Jurdík. Trenér: Zdeněk Svoboda.
Počet diváků: 366

Komentář k zápasu

Utkání o všechno začalo nečekaně. Mladí Sparťané působili na hřišti jako zkušené mužstvo, svému soupeři moc nepůjčovali míč, naopak kombinací se postupně dostávali do nějakých zajímavých příležitostí, ovšem třinecká defenzíva navázala na utkání s Opavou a dlouho držela nerozhodný výsledek.

Kritický moment přišel ve 26. minutě. Sparťané ukázali, jak je fotbal jednoduchý. Po sérii přihrávek se k centru na pravé straně dostal Hybš a Milan Jurdík hlavou poslal svůj tým do vedení.

První střelu vyslali domácí až v 25. minutě. Z dálky napálil odražený míč těsně nad horní tyč Lisický.

Třinecký zmar nejlépe zdokumentovalo přečíslení domácích čtyři na tři. Místo, aby se domácí roztáhli, tak se smotali spolu se Sparťany do jednoho chumlu a Malířovi nezbylo nic jiného než vystřelit na připraveného brankáře.

S pozměněnou sestavou vyběhli domácí do druhé půle téměř jako vyměnění. Spartu do tlaku nepustili, naopak si kombinací začali vytvářet šance, ovšem ve všech případech byl více jak dvoumetrový brankář Holý proti.

Ani Pražané nepůsobili neškodně a občas zazlobili. Nejvíce po průniku Kadeřábka, nebo brejku pěti proti třem, který zneškodnil třinecký gólman. Bohužel Martin Lipčák už nestačil na průchod Milana Jurdíka přes dva hráče a jeho následnou střelu k tyči.

V závěru domácí hráli vabank a Pražané se ocitli v několika tutovkách, ovšem třetí gól už nepřidali a přiblížili Třinec do MSFL.

O definitivním konci se může rozhodnout už příští týden, kdy Třinec musí porazit Jihlavu a zároveň jeden z trojice Vlašim, Znojmo, Čáslav už nesmí bodovat.

Sdílet článek:
 
 
Copyright © 2009-2020 FK Fotbal Třinec & eSports.cz, s.r.o. Informace o autorských právech  | RSS kanál