Třinec počtvrté v řadě nevyhrál

(26.03.2011) Vítězná série zastavena. Svěřence trenéra Luhového zastavil lídr druhé ligy Dukla Praha. Pražané po brance Hanuse dokázali v 73. minutě vyrovnat, navíc Třinec přišel o Oboyu. Hosté naštěstí přesilovku nevyužili a odvezli si z Třince pouze bod.

19.kolo, sobota 26.3.2011
1:1
(0:0)
FK Dukla Praha
Branky: 50. Hanus - 73. Hanousek. Rozhodčí: Drábek - Jiřík, Pilný. Žluté karty: Oboya - Hanousek, Svatonský, Vorel. Červená karta: 73. Oboya (Třinec).
FK Fotbal Třinec: Lipčák - Lisický, Hupka, Kuděla, Joukl - Malíř, Rehák, Siegl, Hanus (86. Onuchukwu), Oboya - Mrázek (76. Minarčík). Trenér: Ľubomír Luhový.
FK Dukla Praha: Rada - Hašek, Mikula, Vorel, Vrzal - Berger (53. Pázler), Gedeon, Malý, Hanousek, Svatonský (88. Nečas) - Chigou (69. Jirouš). Trenér: Luboš Kozel.
Počet diváků: 1531

Před patnácti stovkami diváků hostili třetí Třinec lídra druhé ligy Duklu Praha. A vstup do zápasu se jim povedl náramně, již v páté minutě se po levé straně protáhl Joukl, centrem našel hlavu Reháka, ale toho skvěle vychytal hostující brankář.

V počátku zápasu byl nejaktivnějším mužem domácí Hanus, ten hýřil pohybem, procházel přes soupeře v situacích jeden na jednoho a za prvních dvacet minut si připsal i tři střelecké pokusy.

Po necelé půlhodině hry šli domácí díky dobré práci Oboyi do přečíslení, vše zakončil střelou vysoko nad Siegl, ten mohl ještě přihrávat volnému Malířovi, avšak volil samostatné zakončení.

Domácí byli v první půli aktivnějším týmem, hosté jako by po krásných a teplých dnech v Praze v třineckém sychravu zatuhli. První půle tedy skončila bezbrankovou remízou.

Do druhé půle však domácí vtrhli jako velká voda, po pár šancích vybojoval v 50. min. v blízkosti velkého vápna hostů míč Rehák, přistrčil ho do středu Františku Hanusovi a ten technickou střelou přehodil špatně stojícího brankáře Radu.

Bohužel branka jakoby domácí zabrzdila, hosté se naopak začali rozjíždět a postupně přebírali na stadionu Rudolfa Labaje iniciativu. V 68. min. mohli hráči Dukly srovnat, na rohový kop kapitána Gedeona si naskočil Svatonský, jeho hlavičku ke vzdálenější tyči však skvělým zákrokem chytil Lipčák.

Nejdůležitější momenty zápasu přišly v 73. min. Nejprve Oboya udeřil rukou do tváře Svatonského, rozhodčí ponechal výhodu, přišel centr na zadní tyč, kde se hlavou angličanem prosadil Marek Hanousek a vyrovnal na 1:1. To však nebylo vše, rozhodčí si počíhal na Oboyu a za zákrok na Svatonského mu udělil žlutou kartu. Jelikož mu už jednu kartu téhle barvy ukázal za stejný zákrok již v první půli, sáhl do kapsičky ještě jednou a červeným kartónkem poslal domácího hráče s předstihem do sprch.

Tímto okamžikem skončily ofenzivní představy týmu z pod Javorového, který se v desti lidech už jen soustředil na udržení jednoho bodu. To se však nemuselo vyplatit, v 77. min. se ocitl v malém vápně nikým nestrážený Jirouš, svou střelou z první mířil do protipohybu Martina Lipčáka, ten však stihl zastavit nohu a míč senzačně vykopnout! Šance však pokračovala, jeden z hostujících hráčů dorážel ještě do prázdné branky, do střely mu však skočil obětavě jeden z domácích borců a míč zblokoval na roh.

I když to dlouhou dobu vypadalo na to, že by všechny body mohly zůstat po šlágru kola v Třinci. Nakonec mohou být po vyloučení Oboyi domácí rádi alespoň za jeden bod.